Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj

Kraj bude proplácet regulační poplatky za návštěvu pohotovostí

Středočeši mohou i nadále žádat o proplácení zdravotnických regulačních poplatků, a to 90 korun za využití lékařské nebo zubní pohotovosti. Nehradí ho jen děti umístěné v dětských domovech do tří let, ve školských zařízeních pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, v domovech pro zdravotně postižené, lidé, kteří se prokáží potvrzením Úřadu práce o poskytnutí dávky v hmotné nouzi a v případech, kdy ošetřující lékař pohotovostní služby shledal důvod k hospitalizaci.

Nyní se již neplatí poplatky za hospitalizaci v nemocnici a od příštího roku nebudou platit lidé ani za návštěvu u praktického lékaře, v ambulantních ordinacích, u klinického psychologa a klinického logopeda, za recept předepsaných hrazených léčivých přípravků nebo potravin pro zvláštní lékařské účely a za návštěvní službu praktického lékaře v jejich domácím prostředí.

Středočeský kraj bude zaplacené regulační poplatky za návštěvu pohotovostí žadatelům vyřizovat a proplácet stejně jako v předchozích letech. „Dali jsme slib našim voličům, že budeme zdravotnické poplatky proplácet a tento slib je pro nás závazkem, který chceme dodržet. Proto budeme i nadále hradit regulační poplatky,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Letos v lednu krajský úřad změnil podmínky pro proplácení regulačních poplatků, hradí je vždy za uplynulé čtvrtletí. Například podá-li pacient žádost ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, mohou mu být proplaceny poplatky za období předcházejícího, třetího čtvrtletí.

Středočeský kraj proplácí regulační poplatky formou daru od srpna 2010 jako jediný v České republice. Program platí pro všechna zdravotnická zařízení v kraji. Dosud vyplatil celkem 66,7 mil. Kč a vyhověl 40 256 žadatelům.

Podobné příspěvky

Kraj podporuje výstavbu obchvatu…

Afri

Kraj vyhlásil novou soutěž na vybavení Veigertovského domu v Kolíně

Šebík

Nádraží v Mladé Boleslavi, Nymburce a Rakovníku čeká rekonstrukce

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady