Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajKraj bude proplácet regulační poplatky za návštěvu pohotovostí

Kraj bude proplácet regulační poplatky za návštěvu pohotovostí

Kraj bude proplácet regulační poplatky za návštěvu pohotovostí

Středočeši mohou i nadále žádat o proplácení zdravotnických regulačních poplatků, a to 90 korun za využití lékařské nebo zubní pohotovosti. Nehradí ho jen děti umístěné v dětských domovech do tří let, ve školských zařízeních pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, v domovech pro zdravotně postižené, lidé, kteří se prokáží potvrzením Úřadu práce o poskytnutí dávky v hmotné nouzi a v případech, kdy ošetřující lékař pohotovostní služby shledal důvod k hospitalizaci.

Nyní se již neplatí poplatky za hospitalizaci v nemocnici a od příštího roku nebudou platit lidé ani za návštěvu u praktického lékaře, v ambulantních ordinacích, u klinického psychologa a klinického logopeda, za recept předepsaných hrazených léčivých přípravků nebo potravin pro zvláštní lékařské účely a za návštěvní službu praktického lékaře v jejich domácím prostředí.

Středočeský kraj bude zaplacené regulační poplatky za návštěvu pohotovostí žadatelům vyřizovat a proplácet stejně jako v předchozích letech. „Dali jsme slib našim voličům, že budeme zdravotnické poplatky proplácet a tento slib je pro nás závazkem, který chceme dodržet. Proto budeme i nadále hradit regulační poplatky,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Letos v lednu krajský úřad změnil podmínky pro proplácení regulačních poplatků, hradí je vždy za uplynulé čtvrtletí. Například podá-li pacient žádost ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, mohou mu být proplaceny poplatky za období předcházejícího, třetího čtvrtletí.

Středočeský kraj proplácí regulační poplatky formou daru od srpna 2010 jako jediný v České republice. Program platí pro všechna zdravotnická zařízení v kraji. Dosud vyplatil celkem 66,7 mil. Kč a vyhověl 40 256 žadatelům.

Facebook komentáře

Sdílejte články