Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Kouty na Nymbursku vybudovaly veřejný vodovod a kanalizaci s čističkou .

Obyvatelé obce Kouty na Nymbursku se dočkali veřejného vodovodu, nové kanalizace a moderní čističky odpadních vod. Vybudování kanalizace a čističky včetně přípojek stálo celkem 30,5 milionu korun a veřejný vodovod s přípojkami vyšel na celkem 17 milionů.

Veřejný vodovod, nová kanalizace a moderní čistička

Oba projekty se obci podařilo realizovat i uvést do provozu současně. Slavnostního ukončení projektů se v pátek 23. října zúčastnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

„Ačkoli se obci Kouty podařilo na oba projekty získat dotace, musela ze svého rozpočtu na vodovod, kanalizaci a čističku uvolnit značné finanční prostředky. Nemalými částkami přispěli na přípojky kanalizace i vodovodu rovněž místní občané. Díky této ekologické investici je však konečně zabezpečeno zásobování obyvatel Kout nezávadnou vodou a je zajištěna vysoká efektivita čištění odpadních vod, a tím také lepší ochrana životního prostředí,“ uvedl hejtman Petera.

Na kanalizaci a ČOV přispěly Koutům evropské fondy prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí částkou 21,5 milionu korun. Státní fond životního prostředí projekt podpořil dotací 1,26 milionu korun, občané v obci přispěli dohromady sumou 2,7 milionu korun a zbytek zaplatily Kouty z obecního rozpočtu. Na veřejný vodovod přispěla dotace ministerstva zemědělství ve výši 9,16 milionu korun a z rozpočtu Středočeského kraje jeden milion korun. Koutečané si přispěli souhrnnou částkou 715 000 a z obecního rozpočtu se zaplatilo 6,1 milionu korun. K nové kanalizaci se připojilo 147 a k veřejnému vodovodu 148 domácností.

Obec Kouty, o níž první písemná zpráva pochází z roku 1345, se nachází pět kilometrů od Poděbrad a deset kilometrů východně od Nymburka. Žije tu 258 obyvatel.

Related posts

Oblíbený festival současného umění Art Safari v Praze – Řeporyjích v září oslaví jubileum!

Afri

Mistrovství světa SuperEnduro v Praze: Seznamte se s favority

Lodě Vševltavského spolku oslaví Den dětí plavbami zdarma

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady