Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajHodnotitelská komise vybírala nejlepší potravinářské výrobky Středočeského

Hodnotitelská komise vybírala nejlepší potravinářské výrobky Středočeského

Hodnotitelská komise vybírala nejlepší potravinářské výrobky Středočeského

 

Hodnotitelská komise vybírala nejlepší potravinářské výrobky Středočeského

kraje za rok 2014

Celkem 65 výrobků se uchází o udělení ocenění v 9. ročníku soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje roku 2014“. Hodnotitelská komise, jejímž členem byl i hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, provedla odborné posouzení jednotlivých výrobků v úterý 13. ledna 2015. Náročné hodnocení si vyzkoušeli i někteří novináři. Jejich výsledky se ale do celkového hodnocení nezapočítávaly. To bylo plně v kompetenci odborné hodnotící komise.

Své výrobky do soutěže přihlásilo celkem jedenáct výrobců ze středních Čech. Výrobky byly hodnoceny v sedmi kategoriích. „Vyzkoušel jsem si, že hodnotící komise má opravdu velmi těžký úkol vybrat ty nejlepší. Občas jsem byl překvapen, jak moc se moje hodnocení liší od ostatních,“ řekl hejtman Petera, který se zúčastnil hodnocení masných výrobků a dodal: „jsem rád, že kvalita všech přihlášených středočeských potravinářských výrobků je velmi dobrá. Naše soutěž o nejlepší potravinářský výrobek ve Středočeském kraji má nejdelší tradici ze všech regionálních ocenění. Podle mého i podle názoru oceněných výrobců jde o velmi prestižní ocenění, které regionálním firmám pomáhá prosadit se na trhu. Jednáme nyní s řetězci o tom, jak ocenění dále uplatnit. Například tím, že by v prodejnách vznikly koutky kvalitních regionálních potravin.“

Každý výrobek, který splní podmínky účasti v soutěži, získá pamětní list „Účastník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2014“. Trojici nejlépe umístěných výrobků v každé kategorii bude udělen hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou certifikát „Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2014“.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění „Potravinářský výrobek Středočeského kraje roku 2014“ se uskuteční koncem března na výstavě Jarní zemědělec 2015 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

zdroj: STŘEDOČESKÝ KRAJ

Facebook komentáře

Sdílejte články