Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Hejtman Středočeského kraje Petera a župan Bratislavského…

Hejtman Středočeského kraje Petera a župan Bratislavského samosprávného kraje Frešo zahájili výstavu slovenského výtvarníka Mudrocha

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a župan Bratislavského samosprávného kraje Pavol Frešo zahájili v sobotu 21. února 2015 v Galerii Středočeského kraje (GASK) výstavu slovenského výtvarníka Mariána Mudrocha. „Mám konečně příležitost osobně se setkat s panem Frešem jako představitelem kraje, se kterým máme silné přátelské vazby, a to jak oficiální, tak především neoficiální. Právě kultura je jedním z pilířů naší vzájemné spolupráce a tato výstava jednoho z nejznámějších představitelů současné slovenské umělecké scény ji výrazně obohatí,“ řekl hejtman Petera (ČSSD). Slavnostního zahájení výstavy se vedle hejtmana Petery zúčastnili také náměstkyně hejtmana Zuzana Moravčíková (ČSSD) a radní pro kulturu Zdeněk Štefek (KSČM). Oba hejtmani během zahájení výstavy také pokřtili novou publikaci o renovaci severního křídla Jezuitské koleje.

Marián Mudroch (*1945) patří k předním postavám slovenské neoficiální scény 70. a 80. let, jejíž příslušníci uplatňovali konceptuální postupy při přehodnocování podoby a smyslu tradičního uměleckého artefaktu. Mudroch se svým příznačně hravým, přemýšlivým a zkoumavým tvůrčím přístupem odkrývá a znázorňuje prazákladní jevy prostoru, plochy, světla, pohybu a znaku. Výstava v GASK představuje malou retrospektivu jeho tvorby od začátku 70. let a návštěvníci si ji budou moci prohlédnout až do 26. dubna 2015.

Vzájemné spolupráce Středočeského kraje a Bratislavského samosprávného kraje má více než desetiletou historii, která předloni vyústila uzavřením Dohody o partnerské spolupráci. Prostřednictvím této dohody se tak upevnily nejen již vybudované přátelské vazby, ale posílila se též oblast kulturní, ekonomická a sociální, dále oblast školství, sportu či cestovního ruchu. Z celé řady společně uskutečňovaných projektů stojí za zmínku například reciproční sportovní soutěže „O pohár hejtmana Středočeského kraje“ a „O pohár předsedy BSK“ a účast na nejrůznějších veletrzích.

Podobné příspěvky

Bohemians uzavřeli spolupráci se sázkovou kanceláří Maxi-Tip, partnerství posvětil Antonín Panenka

Afri

Kouzlo exotických dálek či krásy tuzemských regionů na jubilejním HOLIDAY WORLD 2016

Afri

FESTIVAL DEL GUSTO ITALIANO

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady