Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajHejtman Petera se jel přesvědčit, jak je postaráno o seniory v tropických dnech .

Hejtman Petera se jel přesvědčit, jak je postaráno o seniory v tropických dnech .

Hejtman Petera se jel přesvědčit, jak je postaráno o seniory v tropických dnech .

Vlna tropických veder, která dlouhodobě sužuje Českou republiku, se nejvíce podepisuje na oslabených lidech – dětech, nemocných, seniorech. Nejen oni by v těchto dnech měli dodržovat pitný režim a přebývat pokud možno v chladnějších, nejlépe klimatizovaných prostorách.

Ne všichni jsou s ohledem na svůj věk či zdravotní stav se schopni o to sami postarat a v těchto případech by jim mělo okolí pomoci. Zda tomu tak skutečně je, se zajel hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) podívat do Domova seniorů Benešov.

„V takových vedrech trpí především osoby z nějakého důvodu upoutané na lůžko. Ne všude je k dispozici klimatizace. O to více je třeba, aby se personál zdravotnických a sociálních zařízení zajímal, jak na tom pacienti či klienti jsou, zda mají co pít a kolik tekutin skutečně vypili, jestli se v horku nezhoršuje jejich zdravotní stav. Zanedbání takové péče může vést až k úmrtí, což bohužel statistiky v horkých letních dnech potvrzují. Potěšilo mne, že jsem zjistil, že po této stránce se v benešovském Domově pro seniory o klienty starají bezvadně,“ konstatoval po „přepadové“ návštěvě zařízení, jehož je Středočeský kraj zřizovatelem, hejtman Petera.

„Chtěl bych apelovat na všechny vedoucí pracovníky i řadový personál ve všech krajských zařízeních pro seniory, aby v těchto dnech skutečně věnovali zvýšenou pozornost dodržování pitného režimu u klientů a udělali maximum pro to, aby i v takovém horku byl pobyt v jejich zařízení co nejsnesitelnější,“ dodal s tím, že v namátkových kontrolách hodlá pokračovat, dokud se počasí neumoudří.
IMG_6980

Facebook komentáře

Sdílejte články