Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajHejtman Miloš Petera ve sváteční den uctil památku …

Hejtman Miloš Petera ve sváteční den uctil památku …

Hejtman Miloš Petera ve sváteční den uctil památku …

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera navštívil ve sváteční den 17. listopadu 2014 Památník Vojna na Příbramsku. V prostorách bývalého lágru, ve kterém byly vězněny tisíce odpůrců minulého režimu, uctil památku obětí komunistické totality.

“Nejen v tento sváteční den je nutné si připomínat na tomto smutném místě naší historie hrdiny, kteří položili životy za naši svobodu,” řekl hejtman Petera poté, co položil kytici v barvách trikolory v kapli v Památníku Vojna u stěny, na které jsou jména obětí totalitní zvůle.

Památníkem Vojna, který vznikl v místě bývalého koncentračního tábora a byli v něm v nelidských podmínkách trýzněni političtí vězni, hejtmana Peteru provedl ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl. Ten na památku předal středočeskému hejtmanovi hornickou vycházkovou hůl zvanou švancaru. Hejtmana zavedl do míst bývalého velitelství a seznámil ho s historií památníku. Na závěr prohlídky Památníku Vojna si hejtman prohlédl i nechvalně proslulý bunkr, do kterého byli političtí vězni za trest zavíráni. “Právě tady si člověk naplno uvědomí zrůdnost minulého totalitního režimu,” poznamenal hejtman Miloš Petera poté, co strávil několik minut v předklonu v betonové kobce a doplnil: “jsem rád, že Středočeský kraj je zřizovatelem Památníku Vojna. Všem vřele doporučuji návštěvu těchto míst.”

Facebook komentáře