Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj

Hejtman Miloš Petera ve sváteční den uctil památku …

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera navštívil ve sváteční den 17. listopadu 2014 Památník Vojna na Příbramsku. V prostorách bývalého lágru, ve kterém byly vězněny tisíce odpůrců minulého režimu, uctil památku obětí komunistické totality.

“Nejen v tento sváteční den je nutné si připomínat na tomto smutném místě naší historie hrdiny, kteří položili životy za naši svobodu,” řekl hejtman Petera poté, co položil kytici v barvách trikolory v kapli v Památníku Vojna u stěny, na které jsou jména obětí totalitní zvůle.

Památníkem Vojna, který vznikl v místě bývalého koncentračního tábora a byli v něm v nelidských podmínkách trýzněni političtí vězni, hejtmana Peteru provedl ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl. Ten na památku předal středočeskému hejtmanovi hornickou vycházkovou hůl zvanou švancaru. Hejtmana zavedl do míst bývalého velitelství a seznámil ho s historií památníku. Na závěr prohlídky Památníku Vojna si hejtman prohlédl i nechvalně proslulý bunkr, do kterého byli političtí vězni za trest zavíráni. “Právě tady si člověk naplno uvědomí zrůdnost minulého totalitního režimu,” poznamenal hejtman Miloš Petera poté, co strávil několik minut v předklonu v betonové kobce a doplnil: “jsem rád, že Středočeský kraj je zřizovatelem Památníku Vojna. Všem vřele doporučuji návštěvu těchto míst.”

Podobné příspěvky

Kraj otevřel letos již šestou novou železniční zastávku – Chýně-jih

Šebík

Jeden z šesti betonových kolosů již u elektrárny nespatříte .

Afri

Nově vybudovaná silniční spojka v Čelákovicích odvede těžkou dopravu od sídliště v západní části města .

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady