Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiStředočeský krajHejtman Miloš Petera popřál prvňáčkům hodné učitele a radostnou školu .

Hejtman Miloš Petera popřál prvňáčkům hodné učitele a radostnou školu .

Hejtman Miloš Petera popřál prvňáčkům hodné učitele a radostnou školu .

Slavnostně naladěné prvňáčky, kteří 1. září poprvé usedli do lavic v Základní škole Václava Havla v Poděbradech, přijel navštívit hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), aby jim popřál při jejich významném životním kroku hodně štěstí. „Musím přiznat, že je to až dojemné, když vidím malé děti, jak jsou nadšené z nástupu do školy a natěšené na výuku a učitele.

Základní škola Václava Havla

Popřál jsem jim, aby jim nadšení pro vzdělávání vydrželo celý život a aby narazili jen na samé dobré a hodné kantory. Těm bych chtěl vzkázat, že si jejich práce velice vážíme, a popřát jim mnoho energie a trpělivosti,“ shrnul návštěvu ve čtyřech prvních třídách školy V. Havla hejtman Petera.

Pro žáčky prvních tříd ZŠ V. Havla ale 1. září není jediným slavnostním dnem ve školním roce. Už v polovině listopadu všichni prvňáčci předvedou rodičům, prarodičů, pedagogům, kamarádům a spolužákům, co už se za necelé tři měsíce školní docházky naučili. Formou říkanek, básniček a písniček si vyzkouší správný a kultivovaný projev na veřejnosti.

„Na prahu nového školního roku bych chtěl popřát žákům, rodičům i zaměstnancům, abychom společnými silami vše zvládli, aby se děti do školy těšily, cítily se bezpečně a získaly znalosti, které jim usnadní vstup do praktického života,“ uvedl hejtman Petera, který dětem v prvních třídách symbolicky zazvonil na školní zvonek a předal jim malé dárky od Středočekého kraje.

Facebook komentáře

Sdílejte články