Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajHejtman čelil otázkám nadějných dětí ze soutěže Talent La Sophia .

Hejtman čelil otázkám nadějných dětí ze soutěže Talent La Sophia .

Hejtman čelil otázkám nadějných dětí ze soutěže Talent La Sophia .

Zeptat se na cokoliv známých osobností z uměleckého i veřejného života mohly děti, které se probojovaly do letošního, už sedmého ročníku soutěže Talent La Sophia.

Beseda, které se zúčastnil také hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), se ve středu 15. července konala v rámci jejich desetidenního soustředění v Benešově. Nezisková obecně prospěšná společnost La Sophia, již založila a vede herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, se stará o vzdělávání nadaných dětí z dětských domovů a jiných zařízení náhradní rodinné péče nebo ze sociálně znevýhodněných rodin. Středočeský kraj na činnost La Sophia přispěl jedním milionem korun.
„Děti, které nemají to štěstí vyrůstat s milujícími rodiči, si zaslouží naši pomoc. Bylo by škoda, kdyby se nemohl rozvinout talent, jenž se v nich skrývá. Společnosti La Sophia se daří u těchto dětí talent objevit a dlouhodobě rozvíjet a podporovat,“ uvedl hejtman. Všechny děti, které se dosud projektu Talent La Sophia zúčastnily, studují v lidových školách umění či na konzervatořích nebo pravidelně trénují ve sportovních klubech. „Věřím, že z nich vyrostou šikovní a úspěšní lidé, kteří se přes obtížné startovní podmínky dokáží ve společnosti prosadit.“
Šest desítek dětí se hostů besedy, mezi kterými byli i zpěvák a skladatel Michal David či bývalý fotbalový obránce české reprezentace a italského klubu AC Milán Marek Jankulovski a samozřejmě také Yvetta Blanarovičová, vyptávalo hlavně na jejich dětství a začátek kariéry. Děti také zajímalo, jaké měli známky ve škole nebo kam už se ve světě měli možnost podívat. Vtipné otázky i odpovědi doprovázel smích a dobrá nálada. „Bylo vidět, že jsou na soustředění šťastné a že si to užívají,“ konstatoval hejtman, který také čelil všetečným otázkám.
La Sophia se již téměř dvanáct let na různých úrovních věnuje charitativním aktivitám zaměřeným na pomoc opuštěným či sociálně znevýhodněným dětem s hudebním nebo sportovním nadáním. Spíše než na momentální pomoc se La Sophia soustřeďuje na jejich budoucnost. V roce 2012 došlo k rozšíření aktivit La Sophia o podporu sportovně nadaných dětí se specializací na fotbal. Pro rok 2016 plánuje rozšířit aktivity i o hokej.

Facebook komentáře

Sdílejte články