Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

GASK vystaví vzácnou Kutnohorskou iluminaci za symbolické vstupné

Za symbolickou jednu korunu si mohou 28. října návštěvníci Galerie Středočeského kraje (GASK) prohlédnout unikátní Kutnohorskou iluminaci. GASK nabídne i bohatý program pro dospělé a děti. Galerie bude otevřena od 10:00 do 18:00 hodin.

Kutnohorská iluminace, která bude vystavena v novém prostoru stálé expozice s příznačným názvem SILVER BOX, je unikátní nejen tématem a uměleckou kvalitou, ale také nezvykle velkým formátem. Pergamen detailně a takřka reportážním způsobem zobrazuje dobývání, prodej a zpracování stříbrné rudy v Kutné Hoře na konci 15. století. V letošním roce bude tato památka s ohledem na svou ochranu vystavena pouze jeden den – a to 28. října.

GASK představí také novou stálou expozici STAVY MYSLI – ZA OBRAZEM. Pro děti budou otevřeny vizuální herny a v ateliéru Lektorského centra GASK začne ve 14 hodin výtvarná dílna s názvem Přátelé. Mají se tu zamyslet nad tím, co je to přátelství, jak funguje ve virtuální realitě a jakou úlohu v tom všem hrají stroje. Zatímco budou děti tvořit, mohou rodiče zavítat na komentovanou prohlídku výstavy Pavla Kopřivy – PŘÍMÝ PŘENOS.

V rámci programu „Promítej i ty!“ mohou hosté galerie sledovat filmy z festivalu Jeden svět. V 16:00 začne promítání filmu Putinovy hry. „V tomto investigativním dokumentu odkrývá autor pozadí olympijských her v Soči, všudypřítomnou korupci, vyvlastňování soukromých majetků, násilné vystěhovávání obyvatel a nevratné dopady na životní prostředí,“ uvedla Petra Bartušková z GASK.

Facebook komentáře

Sdílejte články