Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj

Firma LEGO v Kladně dostavěla novou halu, nabídne 600 nových

Společnost LEGO otevřela v Kladně novou halu. „Díky přístavbě přibyde v kladenském závodě světoznámého výrobce hraček k dosavadním 2 300 zaměstnancům přibližně 600 nových pracovních míst. Z toho mám opravdu radost. Středočeský kraj se snaží investory, kteří do kraje přinesou právě nová pracovní místa, maximálně podporovat. Společnost LEGO již v minulosti výrazně pomohla řešit nezaměstnanost na Kladensku související s útlumem těžby uhlí a těžkého průmyslu,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD), který se ve čtvrtek 16. dubna 2015 slavnostního uvedení nové haly do provozu zúčastnil.

Slavnostního aktu, který doprovázelo symbolické dokončení modelu výrobního závodu z LEGO kostek, se kromě středočeského hejtmana a vedení společnosti LEGO zúčastnil také ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD), primátor města Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno), dánský velvyslanec ČR Christian Hoppe a český velvyslanec v Dánsku Jiří Brodský.

Stavba nového pavilonu C byla zahájena v listopadu 2013. Za rok a půl tak vyrostla budova, díky níž se kapacita kladenské továrny navýší o 30 procent. Nová budova rozšíří dosavadní zastavěnou plochu o 50 000 m2 na celkovou rozlohu 140 000 m2. Celková zastavěná plocha závodu tak dosáhne rozměru 22 fotbalových hřišť. Stavba nové budovy C zahrnovala také využití podzemních prostor pro parkoviště a spojení rozlehlého areálu prostřednictvím podzemní komunikace.

Dánská Společnost LEGO ve světě zaměstnává přibližně 14 tisíc lidí, ve Středočeském kraji pro ni pracuje 1 800 lidí. Její závody jsou v Dánsku, České republice, Maďarsku a Mexiku. Největší z továren je právě v Kladně.
IMG_3644

Podobné příspěvky

Hejtman Miloš Petera popřál prvňáčkům hodné učitele a radostnou školu .

Afri

Prezident Miloš Zeman se na závěr návštěvy ve středních Čechách svezl

Šebík

Kraj bude proplácet regulační poplatky za návštěvu pohotovostí

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady