Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Evropa Politika Reportáže Události Zahraniční politika

Sobotka uctil boj s nacismem

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka v Berlíně spolu s braniborským premiérem Dietmarem Woidkem a ředitelem Památníku německého odboje Johannesem Tuchelem slavnostně odhalili pamětní desku Antonínu Hamplovi, významnému představiteli meziválečné Československé republiky.

Pamětní deska je umístěna u věznice Alt Moabit, kde Antonín Hampl 17. května 1942 zemřel na následky opakovaného mučení. Sociální demokraté na tento slavnostní akt, vyrazili společně v ranních hodinách vlakem z hlavního nádraží.

Před Berlínskou věznici kde před 74 lety zemřel sociální demokrat Antonín Hampl, uctili jeho památku odhalením pamětní desky.

Berlín, 20.5. (124)„Zemřel, protože se odmítl zpronevěřit svým ideálům. Zemřel, protože hájil a osobně symbolizoval svobodu, demokracii a svébytnost našeho národa. Spolu s A. Němcem a V. Majerem byl bezesporu jedním z nejvýznamnějších předsedů, kteří na pozadí dramatických událostí 20. století vedli Československou sociální demokracii.

Pro mne osobně byl Antonín Hampl vždy vzorem autentické a poctivé reformistické sociálně demokratické politiky.

Byl umírněným a přitom mimořádně silným lídrem, který pevně vedl sociální demokraty v období konsolidace po odchodu komunistických radikálů,” zaznělo v proslovu předsedy Bohuslava Sobotky.

Berlín, 20.5. (195)Celé události přihlíželi nejen Sociální demokraté, ale řada místních berlínských obyvatel z řad veřejnosti, ač byla celá akce chráněna bezpečnostními složkami, každý mohl slušnou formou uctít památku velkého hrdiny, který bojoval do posledních dnů svého života.

Traub Pavel, ČSSD

Podobné příspěvky

Vyjádření tiskové mluvčí Prague Pride k účasti pedofilů na karnevalu

Afri

Boj o Senát na Praze 8

Afri

Boj o sněmovnu začíná

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady