Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Události Business

ŠKOLA PLNĚNÍ PŘÁNÍ – naučte se správně dýchat a relaxovat s Honzou Karáskem

relaxace s imaginací_ONLINE pražský zpravodaj

Ve Škole plnění přání momentálně probíhají ONLINE KURZY „NAŽIVO“, při kterých se klienti setkávají s lektory pomocí web kamery. Jedním z takovým kurzů je i kurz RELAXACE S IMAGINACÍ* vedený lektorem Honzou Karáskem. Vyzpovídali jsme ho pro vás, aby vám přiblížil, proč se takového kurzu zúčastnit.

Honzo, ve Škole plnění přání vedeš workshop Relaxace s Imaginací. Momentálně nabízíš i online verzi kurzu. Můžeš nám prosím stručně popsat, co naše klienty v kurzu čeká?

Tento kurz, je úvodem do umění relaxace, vizualizace a imaginace. V dnešní kritické době je určitě dobré najít si i čas určený pouze pro sebe a věnovat se relaxaci, cvičení, správnému dechu, který nám pomůže překonat i náročné situace. Měli bychom tento čas využít k tomu, abychom se o sobě i něco dozvěděli, jak například vnímáme své tělo nebo svou mysl a něco s tím pozitivně udělali.

Na kurzu se primárně klienti seznámí s procesy, jež probíhají v našem těle a mysli, jsme-li, třeba i nevědomky, stresovaní. Stresují nás nejen situace skutečné a reálné, ale pohříchu především naše představy, obavy, záplava nepříliš radostných informací z medií, a dokonce i radostná očekávání. Jednotlivé „malé“ stresy mají tu nepříjemnou vlastnost, že se ukládají v těle i mysli a způsobují nám bolesti hlavy, bolesti za krkem, bolesti zad, bolesti „od páteře“, nechutenství nebo naopak nadměrnou chuť k jídlu, nespavost, vysokou míru únavnosti, podrážděnost nebo apatii, depresi. „Malé stresy“ mohou vést k závažným fyzickým i psychickým onemocněním (rakovina, syndrom vyhoření, atd..) Teď uvádím ty nejvážnější.

Pomocí jednoduchých a lehce zvládnutelných postupů a cvičení ukážeme, jak lze uvolnit tělo i mysl, zbavit se napětí i bolesti, jak si skutečně odpočinout a rozproudit životní energii. Naučíme se používat nástroje, které nám pomáhají žít radostnější, bohatší a plnější život – vizualizaci a imaginaci.

Vracejí se k tobě tví klienti, že jim tvé metody pomáhají?

Ano, často i opakovaně se účastníci mých kurzů vracejí.  Důvodem pokračující spolupráce jsou nejčastěji jejich zážitky, pocity a prožitky, jež jsou hlubší a intenzivnější po opakovaných relaxacích, vizualizacích a imaginacích. Těmto lidem se do života dostává uvolněnost, radost, kreativita nebo jsou vnímavějšími, vlídnějšími, hravějšími, láskyplnějšími matkami, otci, partnery, stávají se autentickými osobnostmi. Mají rádi sami sebe, bez toho, že by byli sobečtí. Odchází jim bolesti těla i duše. Pak chtějí tyto nově nabyté zkušenosti dále rozvíjet a stávat se po všech stránkách bohatšími osobnostmi.

Jak často by lidé měli relaxovat? Každý den?

Cvičení dělá mistra. To však neznamená, že bychom si z relaxace měli vytvořit další „denní úkol“ a při nesplnění trpět výčitkami.

Na tvém kurzu své klienty učíš, že relaxace je součástí duševní hygieny a ta by měla být součástí našich každodenních životů. Možná v dnešní době, co se děje kolem nás, je to teď jedna z nejdůležitějších věcí, které lidé mohou doma dělat. Co bys jim doporučil, aby toto náročné období po psychické stránce překonali?

Relaxace by skutečně měla být součástí naší hygieny. Jako čištění zubů, sprcha či koupel.  Na otázku doporučení neumím ve stručnosti odpovědět. Každý z nás je jiný a různé životní situace prožíváme různě.

Mohu pouze nabídnout konzultaci. V této neočekávané situaci telefonicky nebo on-line, případně při procházce dvou „orouškovaných“ lidí městem, parkem, lesem, okolo vody.

Pro koho je určen tvůj kurz Relaxace s imaginací? Může se ho zúčastnit kdokoli? Jak se na tvůj kurz mají lidé připravit?

Kurz je určen všem ženám i mužům, všech věkových kategorií, od teenagerů po veterány. Pro rodiče a jejich děti ve věku cca 5 – 12 let pořádám kurzy zaměřené na tuto věkovou skupinu. Probíhají ve dvou fázích.  V první fázi je setkání s rodiči, na kterém se rodiče naučí, jakým způsobem s dětmi cvičit. Ve fázi druhé se setkáváme s rodiči i dětmi a společně relaxujeme a povídáme si o zážitcích.

Příprava na kurz není složitá. Účastníci budou potřebovat psací potřeby, špejli (brčko, obyčejnou tužku), nápoj, vodu, slabý čaj. Měli by být polosytí a oblečení ve volnějším, netísnícím oděvu, pozor na těsné spodní prádlo. Dva až tři dny před kurzem by se měli vyvarovat opojných nápojů, bylin apod., silné kávy či čaje.

Jak se mají klienti připravit na ONLINE kurz, který se bude co nevidět ve Škole nabízet?

V rámci online kurzu ideálně zvolte nějakou klidnou místnost, pohodlnou židli, případně podložku na ležení/sezení na zemi (není nutné, pohodlná židle stačí), připojení na internet, webkamera a mikrofon. Kameru je třeba mít nastavenou tak, aby snímala ideálně celou postavu.

Co se na online kurzu dozvíte a naučíte?

Tento kurz je úvodem do umění relaxace, vizualizace a imaginace. V dnešní kritické době je určitě dobré najít si i čas určený pouze pro sebe a věnovat se relaxaci, cvičení, správnému dechu, který nám pomůže překonat i náročné situace. Měli bychom tento čas využít k tomu, abychom se o sobě i něco dozvěděli, jak například vnímáme své tělo nebo svou mysl a něco s tím pozitivně udělali!

Proč se „webináře“ Relaxace s Imaginací zúčastnit?

–          Naučíte se správně vnímat své tělo, svůj dech a správným cvičením se naučíte pracovat a postupně odbourávat stres

–          Zklidníte svou mysl a zaměříte se pouze na sebe, dosáhnete „uvědomění sama sebe“

–          Začnete žít šťastnější a plnohodnotnější život

–          Naučíte se zakomponovat cvičení do každodenního života

Jak se na webinář připravit:

–          Kurz bude probíhat přes platformu webmeeting

–          Před kurzem vám přijde email s pozvánkou (odkazem), díky kterému se dostanete do místnosti, kde webinář bude probíhat

–          Potřebujete webkameru, mikrofon (v notebocích máte vše k dispozici a již nainstalované, technické požadavky naleznete na

www.webmeeting.cz

–          Maximální počet účastníků – 5 osob

–          Webinář bude interaktivní, můžete „naživo“ hovořit s lektorem

* https://www.skolaplneniprani.cz/produkty/relaxace-s-imaginaci-2/

 

Tereza Říhová

Email: tereza.r@skolapp.cz

www.skolaplneniprani.cz

 

Related posts

Dopravní omezení z www.dpp.cz

Šebík

Při cestě do zahraničí věnujte pozornost také tomu kde levně natankovat

Afri

Budoucnost OpenCard je nejasná

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady