Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Události Zprávy z Prahy

Sametové posvícení opět upozorní na aktuální společenské problémy

Praha, 12. listopadu 2014 – S cílem připomenout v netradičním kontextu 25. výročí událostí 17. listopadu se v Praze uskuteční již třetí Sametové posvícení. Průvodu satirických masek v nadživotní velikosti, alegorických konstrukcí a zábavných pamfletů zhmotňující nejrůznější občanské iniciativy a aktuální společenská témata se letos zúčastní také RUBIKON Centrum.

„Rádi se letos zúčastníme. Líbí se nám vtipná a vizuální forma, kterou satirický karneval upozorňuje na aktuální společenské problémy a snaží se tím ve společnosti vyvolat diskuzi. Je to pro nás dobrá příležitost, jak naše jinak poměrně těžké téma trochu odlehčit a představit problematiku osob s trestní minulostí s větším nadhledem“ říká k účasti RUBIKON Centra na Sametovém posvícení jeho ředitelka Dagmar Doubravová.

Sametového posvícení, jehož pořadatelem je Inciativa FÓR_UM, se účastní občanská hnutí a iniciativy, které se dlouhodobě věnují různým společenským problémům a snaží se přispět k jejich řešení. Každá naváže spolupráci s výtvarníkem a dramaturgem a poté společnými silami probíhá příprava a výroba masek. Vedle RUBIKON Centra se Sametového posvícení zúčastní ještě například Člověk v tísni, Greenpeace, Maidan.cz, Nadační fond proti korupci, Síť mateřských center a mnoho dalších.

Podobné příspěvky

Bohnická Divadelní společnost

Jaroslav Hauer

Bonnie Tyler se těší do Prahy a hodlá tu pobýt několik dní!

Jaroslav Hauer

Ústava Kazachstánu – záruka prosperity a stability veřejnosti a státu

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady