Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiTiskové ZprávySametové posvícení opět upozorní na aktuální společenské problémy

Sametové posvícení opět upozorní na aktuální společenské problémy

Sametové posvícení opět upozorní na aktuální společenské problémy

Praha, 12. listopadu 2014 – S cílem připomenout v netradičním kontextu 25. výročí událostí 17. listopadu se v Praze uskuteční již třetí Sametové posvícení. Průvodu satirických masek v nadživotní velikosti, alegorických konstrukcí a zábavných pamfletů zhmotňující nejrůznější občanské iniciativy a aktuální společenská témata se letos zúčastní také RUBIKON Centrum.

„Rádi se letos zúčastníme. Líbí se nám vtipná a vizuální forma, kterou satirický karneval upozorňuje na aktuální společenské problémy a snaží se tím ve společnosti vyvolat diskuzi. Je to pro nás dobrá příležitost, jak naše jinak poměrně těžké téma trochu odlehčit a představit problematiku osob s trestní minulostí s větším nadhledem“ říká k účasti RUBIKON Centra na Sametovém posvícení jeho ředitelka Dagmar Doubravová.

Sametového posvícení, jehož pořadatelem je Inciativa FÓR_UM, se účastní občanská hnutí a iniciativy, které se dlouhodobě věnují různým společenským problémům a snaží se přispět k jejich řešení. Každá naváže spolupráci s výtvarníkem a dramaturgem a poté společnými silami probíhá příprava a výroba masek. Vedle RUBIKON Centra se Sametového posvícení zúčastní ještě například Člověk v tísni, Greenpeace, Maidan.cz, Nadační fond proti korupci, Síť mateřských center a mnoho dalších.

Facebook komentáře

Sdílejte články