Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůPolitikaZahraniční politikaEvropaVáclav Milík vstoupil do sezóny 2017 závodem Speedway Best Pairs

Václav Milík vstoupil do sezóny 2017 závodem Speedway Best Pairs

Václav Milík vstoupil do sezóny 2017 závodem Speedway Best Pairs

Sobotní závod v polské Toruni, kterému přihlíželo bezmála 9000 fanoušků, otevřel novou plochodrážní sezónu. V závodě Speedway Best Pairs se představilo 7 týmů (City Team, Fogo Power, Monster Energy Speedway Team, Trans MF Pro Race Team, EKO-DIR Speedway Team, Nice Racing a Boll Team).

Václav Milík, přední český jezdec, nezačal závod nejlépe. V třetí jízdě závodu nastoupil na start spolu s týmovým kolegou Szymonem Wozniakem proti jezdcům z Nice racing teamu, Krzysztofem Kasprzakem a Antonio Lindbäckem. Zatímco Wozniak vybojoval pro EKO-DIR Speedway Team jeden bod za třetí pozici, Václav Milík dojel poslední, tudíž bez bodového zisku. V další jízdě EKO-DIR Teamu byl Milík nahrazen polským jezdcem Maksymem Drabikem. Ten dojel druhý a nechal za sebou oba jezdce z Trans MF Pro Race, Martina Smolinskiho a Leona Madsena. Bodově tak podpořil Szymona Wozniaka, který dojel první. Stejné obsazení EKO-DIR Teamu bylo i v desáté rozjížďce závodu. Václav Milík dostal šanci až další jízdu, když Szymon Wozniak dojel v té předchozí bez bodového zisku. Šanci Milík využil, dojel druhý za jezdcem z Fogo Power Piotrem Pawlickim. Bohužel ho však bodově nepodpořil Maksym Drabik. Dojel poslední a celkový bodový zisk EKO-DIR Speedway Teamu činil 10 bodů. O 5. pozici se tento tým dělil se City Teamem. Ten však porazili Václav Milík a Maksym Drabik o 5 bodů v další jízdě, Drabik dojel první, hned za nim projel odmávnutím šachovnicového praporku Václav Milík. Druhou pozici uhájil i v rozjížďce s číslem 20, kde si s Drabikem proměnili pozice a tentokrát chránil záda Drabik Milíkovi. Dvě nuly EKO-DIR Teamu v závodě však způsobily, že se tento tým neprobojoval do Race-off. Skončil na 5. místě a nechal za sebou City Team a Trans MF Pro Race Team, který měl v závodě velkou smůlu na defekty.

Do Race off se probojovali týmy Monster Energy Speedway Team a Boll Team. Za Monster se na start postavil Greg Hancock a Chris Holder a za Boll Jason Doyle a Max Fricke. Greg Hancock neudržel napětí z důležité rozjížďky na uzdě a než se stačila startovní páska vyšvihnout nahoru, Hancock do ni najel. Vyloučení Američana znepříjemnilo pozici Monster Teamu a ač Chris Holder dojel v opakované jízdě první, pravidla řekla jasně, že do finále postoupí Boll Team. Ten se musel poprat ve finále s Fogo Power, konkrétně s Piotrem Pawlickim a Bartoszem Zmarzlikem. Fogo Power byl v celém závodě největším soupeřem a svůj prim si udržel až do konce. S nimi se na stupně vítězů postavili Jason Doyle, Grigorij Laguta a Max Fricke z Boll Teamu na druhém místě a na nejnižší stupeň vítězů Greg Hancock, Chris Holder a Pawel Przedpelski z Monster Energy Speedway Teamu.

Další závod Speedway Best Pairs bude pokračovat 2. května v polském Gnieznu a 25. května v německém Landshutu.

Foto: Vojta Zavřel

Facebook komentáře

Sdílejte články