Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůPolitikaZahraniční politikaEvropaVáclav Milík vstoupil do sezóny 2017 závodem Speedway Best Pairs

Václav Milík vstoupil do sezóny 2017 závodem Speedway Best Pairs

Sobotní závod v polské Toruni, kterému přihlíželo bezmála 9000 fanoušků, otevřel novou plochodrážní sezónu. V závodě Speedway Best Pairs se představilo 7 týmů (City Team, Fogo Power, Monster Energy Speedway Team, Trans MF Pro Race Team, EKO-DIR Speedway Team, Nice Racing a Boll Team).

Václav Milík, přední český jezdec, nezačal závod nejlépe. V třetí jízdě závodu nastoupil na start spolu s týmovým kolegou Szymonem Wozniakem proti jezdcům z Nice racing teamu, Krzysztofem Kasprzakem a Antonio Lindbäckem. Zatímco Wozniak vybojoval pro EKO-DIR Speedway Team jeden bod za třetí pozici, Václav Milík dojel poslední, tudíž bez bodového zisku. V další jízdě EKO-DIR Teamu byl Milík nahrazen polským jezdcem Maksymem Drabikem. Ten dojel druhý a nechal za sebou oba jezdce z Trans MF Pro Race, Martina Smolinskiho a Leona Madsena. Bodově tak podpořil Szymona Wozniaka, který dojel první. Stejné obsazení EKO-DIR Teamu bylo i v desáté rozjížďce závodu. Václav Milík dostal šanci až další jízdu, když Szymon Wozniak dojel v té předchozí bez bodového zisku. Šanci Milík využil, dojel druhý za jezdcem z Fogo Power Piotrem Pawlickim. Bohužel ho však bodově nepodpořil Maksym Drabik. Dojel poslední a celkový bodový zisk EKO-DIR Speedway Teamu činil 10 bodů. O 5. pozici se tento tým dělil se City Teamem. Ten však porazili Václav Milík a Maksym Drabik o 5 bodů v další jízdě, Drabik dojel první, hned za nim projel odmávnutím šachovnicového praporku Václav Milík. Druhou pozici uhájil i v rozjížďce s číslem 20, kde si s Drabikem proměnili pozice a tentokrát chránil záda Drabik Milíkovi. Dvě nuly EKO-DIR Teamu v závodě však způsobily, že se tento tým neprobojoval do Race-off. Skončil na 5. místě a nechal za sebou City Team a Trans MF Pro Race Team, který měl v závodě velkou smůlu na defekty.

Do Race off se probojovali týmy Monster Energy Speedway Team a Boll Team. Za Monster se na start postavil Greg Hancock a Chris Holder a za Boll Jason Doyle a Max Fricke. Greg Hancock neudržel napětí z důležité rozjížďky na uzdě a než se stačila startovní páska vyšvihnout nahoru, Hancock do ni najel. Vyloučení Američana znepříjemnilo pozici Monster Teamu a ač Chris Holder dojel v opakované jízdě první, pravidla řekla jasně, že do finále postoupí Boll Team. Ten se musel poprat ve finále s Fogo Power, konkrétně s Piotrem Pawlickim a Bartoszem Zmarzlikem. Fogo Power byl v celém závodě největším soupeřem a svůj prim si udržel až do konce. S nimi se na stupně vítězů postavili Jason Doyle, Grigorij Laguta a Max Fricke z Boll Teamu na druhém místě a na nejnižší stupeň vítězů Greg Hancock, Chris Holder a Pawel Przedpelski z Monster Energy Speedway Teamu.

Další závod Speedway Best Pairs bude pokračovat 2. května v polském Gnieznu a 25. května v německém Landshutu.