Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Reportáže Zajímavosti

Potřebujeme 500 Himálajských patronů

Postavili jsme první hokejové hřiště v okresu Kargil

V rámci prázdninového dobrovolnictví přivezla skupina dobrovolníků ve svých batozích 30 kusů hokejového vybavení a společně s místními postavili první hokejové hřiště v okresu Kargil. Jedná se venkovní kluziště rozměrů 24m na 12m, na kterém se začne hrát poprvé v lednu 2018.

„Myslím, že máme nejvíce sofistikovanou konstrukci hřiště v Malém Tibetu a jsme nejlépe vybavená instituce hokejovým vybavením v Malém Tibetu“ vysvětluje ředitel školy Norboo. „Mám pocit, že to zimní výuka bude jeden velký úspěch“ dodává.

„Když jsem viděla v Praze na Ruzyni tu hromadu hokejvého vybavení, kterou jsme měli převést myslela jsem si, že je to vtip. Nicméně nás předseda Brontosaurů v Himálajích Jirka přesvědčil svým zapáleným přístupem, že na to máme a nakonec jsme to převezli“ vysvětluje svůj zážitek dobrovolnice Martina.

Hřiště stavěli prázdninoví dobrovolníci společně s místními truhláři, členy komunity, bývalými studenty, a nakonec i současnými studenty školy. „V jeden moment to vypadalo, že se to nepodaří stihnout, ale nakonec nám místní předvedli jak takovéto situace umí řešit“ vysvětluje předseda Jiří Sázel „I přes to, že si dobrovolníci stěžovali na to že lak nebyl pořádně zaschlý když na konci tak spěchali, považuje za více důležité, že to hřiště mají za jejich vlastní a prostě jim záleží na tom, aby se to stihlo“ dodává Jiří Sázel.

Hokejové hřiště přišel slavnostně otevřít tamní významný lama, který se v Mulbekhu zasadil o rozvoj tamního největšího kláštera. Vrámci mše popřál vše nejlepší a děti v hokejovém vybavení si potom zkusili první hru akorát bez ledu :-).

Náš plán

Rádi bychom obyvatelům vesnice Mulbekh pomohli v rozvoji jejich současné školy Spring Dales Public School. Nový ekologický kampus pro 350 dětí zajistí moderní vzdělávání s inspirací v Buddhově učení a za finančně dostupných podmínek lidem všech sociálních vrstev.

Proč to děláme

Život obyvatel Malého Tibetu nezadržitelně směřuje do moderní podoby. Aby si tamní obyvatele vzali z původní kultury to nejlepší musíme jim pomoci ke kvalitnímu vzdělání. To nám umožní čerpat inspiraci z jejich kultury i v budoucnu.

Ing. Jiří Sázel – předseda organizace/info@BrontosaurivHimalajich.cz

 

Podobné příspěvky

Levitující mladíci v centru Prahy – Umění nebo žebrání?

Afri

Václav Milík je vícemistrem Evropy! Vítězem se stal Nicki Pedersen

Eliška Rybenská

Kulečníková škola Jiřího Korna a Pavla Halamky

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady