Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Reportáže

Ohlédnutí za koncertem britské skupiny Slade

Britští Slade navštívili Prahu v sobotu 22.10. když zavítali do Lucerny. Ač se spousta příznivců rockové hudby sešla ve vysočanské O2 areně, kde vystupovali “kolegové” – The Cure, ani Slade neměli o fanoušky nouzi. Téměř zaplněnou Lucernu nejdříve přivítali předskokani z kapely Turbo.

Koncertní “šňůru” po České Republice zakončili Slade právě v Praze. Předtím si udělali zastávku nejen v Brně, ale také v Hradci Králové. Playlist měla kapela vyladěný do detailů a tak nechyběli ani hity – Far Far Away, Cum On Feel the Noize nebo My Oh My. Nechyběl ani nováček Mal McNulty, s kterým se někteří fanoušci stále neumějí smířit. Nejmladšímu členovi kapely, který letos v prosinci oslaví své 65. narozeniny, by jste tento věk rozhodně nehádali. Koncert si užíval plnými doušky a nebyl jediný. Show si užívali především fanoušci.

Předskokani Turbo měli kratší vystoupení než mělo být. Frontman kapely se fanouškům omluvil, že není úplně fit, co se zdraví týče, což příznivci s pochopením přijali.

Všechny kapely se mění a vyvíjejí a to se nevyhnulo ani Slade. Změny v sestavě, změna frontmana..Nic nezastavilo kapelu ve vystupování, ani ji tyto změny nedovolily “zaseknout se” v sedmdesátých letech. Slade jedou dál, i přes veškeré komplikace. Fanoušci jim zůstávají věrni a koncert si užívají i po letech.

Autor článku: Jiří Taraba
Foto: www.ireport.cz; David Webr

 

 

Podobné příspěvky

Skutečným problémem českého zemědělství je nízká přidaná hodnota výroby

Afri

Přes 400 Ukrajinců dnes v Praze demonstrovalo proti ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi

Afri

Český jezdec Václav Milík na Mistrovství Evropy ostudu nedělá

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady