Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Reportáže

Dne 24.5.v 19 hod.se zaplněné divadlo Semafor konečně dočkalo koncertu pana Amedea Minghi.

 

Dne 24.5.v 19 hod.se zaplněné divadlo Semafor konečně dočkalo koncertu pana Amedea Minghi. Věhlasný zpěvák, skladatel a textař ,držitel mnoha hudebních cen ,autor hudby k pětidílné fantasy pohádky Fantaghiro, zpěvák ,který zpíval papeži Janu Pavlu II zavítal do České republiky na pozvání prm Luise Battistelli.

Hosté v programu této Italské hudební legendy mají opravdu zvučná jména. Nabuk , Francesco Boccia, Massimo Alejandro Baldino, Tommy Ciro Esposito , Andrea Andrei, Davide Mattioli ,Franky Dario zná celý hudební svět. Koncertem nás svými vtipnými komentáři prováděl Zdeněk Vrba. Atmosféru koncertu naladil skvělý saxovonista Frankie Zyrnov. Dále vystoupili Davide Mattioli a Andrea Andrei se svými hity za doprovodu klavíristy zpěváka Erose Ramazotiho známého pod jménem Nabuk. Plejáda hvězdných jmen následovala vystoupením pánů C. Tommy Esposita a Francesca Baldina . Tito pánové jsou autoři vítězné písně San Rema 2015 pro skupino IL VOLO a jejich píseň obsadila i 3. místo v Eurovizi. Nesmíme opomenout i věhlasného saxofonistu,hudebníka a skladatele Massima Baldina,která umělce doprovázel.

Maestro Amedeo Minghi otevřel druhou část programu svým jedinečným vystoupením v kterém nám představil svůj nový koncertní program “SUONI TRA IERI E DOMANI” . Praha je po Bologni ,Turíně i Miláně dalším z mnoha míst ,kde tento umělec vystoupil. Název programu kopíruje jeho již 17 album ,které právě vyšlo. Pan Minghi samozřejmě představil písně z tohoto novinkového alba jako např. píseň „Io non ti lascerò mai „ Nikdy Tě neopustím ,ale i své známé osvědčené hity. Nesměla chybět i píseň „ Un uomo venuto da lontano (Muž, který přišel z daleka) , kterou věnoval papeži Janu Pavlu II. a zpíval mu ji pod balkonem před zaplněným Svatopetrským náměstím ve Vatikánu. Divákům byla představena v novém aranžmá i píseň Emanuela ed io (Emanuela a já) ,kterou společně s duem Insieme pan Minghi natočil. S Davidem Mattiolim a Andreou Andreim natočil pan Minghi nedávno u nás i videoklip k této písni. Vystoupení skladatele ,zpěváka ,textaře a hlavně člověka pana Amedea Minghi bylo nezapomenutelným kulturním zážitkem s přáním opětovného setkání v České republice. Za uspořádání koncertu bychom chtěli také poděkovat sponzorovi, firmě DEGUSTANDO Italia ,dovozci italských potravin do České republiky.

ZDROJ: JH AGENTURA

Podobné příspěvky

Nahota na prodej

Afri

V sobotním finále Monster Speedway World Cupu zvítězil Polský tým

Afri

Kafé Afrika – úspěšně vytrénovala 15 pracovníků z řad afrických imigrantů a azylantů

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady