Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Dne 24.5.v 19 hod.se zaplněné divadlo Semafor konečně dočkalo koncertu pana Amedea Minghi.

 

Dne 24.5.v 19 hod.se zaplněné divadlo Semafor konečně dočkalo koncertu pana Amedea Minghi. Věhlasný zpěvák, skladatel a textař ,držitel mnoha hudebních cen ,autor hudby k pětidílné fantasy pohádky Fantaghiro, zpěvák ,který zpíval papeži Janu Pavlu II zavítal do České republiky na pozvání prm Luise Battistelli.

Hosté v programu této Italské hudební legendy mají opravdu zvučná jména. Nabuk , Francesco Boccia, Massimo Alejandro Baldino, Tommy Ciro Esposito , Andrea Andrei, Davide Mattioli ,Franky Dario zná celý hudební svět. Koncertem nás svými vtipnými komentáři prováděl Zdeněk Vrba. Atmosféru koncertu naladil skvělý saxovonista Frankie Zyrnov. Dále vystoupili Davide Mattioli a Andrea Andrei se svými hity za doprovodu klavíristy zpěváka Erose Ramazotiho známého pod jménem Nabuk. Plejáda hvězdných jmen následovala vystoupením pánů C. Tommy Esposita a Francesca Baldina . Tito pánové jsou autoři vítězné písně San Rema 2015 pro skupino IL VOLO a jejich píseň obsadila i 3. místo v Eurovizi. Nesmíme opomenout i věhlasného saxofonistu,hudebníka a skladatele Massima Baldina,která umělce doprovázel.

Maestro Amedeo Minghi otevřel druhou část programu svým jedinečným vystoupením v kterém nám představil svůj nový koncertní program “SUONI TRA IERI E DOMANI” . Praha je po Bologni ,Turíně i Miláně dalším z mnoha míst ,kde tento umělec vystoupil. Název programu kopíruje jeho již 17 album ,které právě vyšlo. Pan Minghi samozřejmě představil písně z tohoto novinkového alba jako např. píseň „Io non ti lascerò mai „ Nikdy Tě neopustím ,ale i své známé osvědčené hity. Nesměla chybět i píseň „ Un uomo venuto da lontano (Muž, který přišel z daleka) , kterou věnoval papeži Janu Pavlu II. a zpíval mu ji pod balkonem před zaplněným Svatopetrským náměstím ve Vatikánu. Divákům byla představena v novém aranžmá i píseň Emanuela ed io (Emanuela a já) ,kterou společně s duem Insieme pan Minghi natočil. S Davidem Mattiolim a Andreou Andreim natočil pan Minghi nedávno u nás i videoklip k této písni. Vystoupení skladatele ,zpěváka ,textaře a hlavně člověka pana Amedea Minghi bylo nezapomenutelným kulturním zážitkem s přáním opětovného setkání v České republice. Za uspořádání koncertu bychom chtěli také poděkovat sponzorovi, firmě DEGUSTANDO Italia ,dovozci italských potravin do České republiky.

ZDROJ: JH AGENTURA

Facebook komentáře

Sdílejte články