Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůPolitikaDomácí100 let českého zemědělství na výstavě Země živitelka

100 let českého zemědělství na výstavě Země živitelka

100 let českého zemědělství na výstavě Země živitelka

 Země živitelka, nejvýznamnější oborová a kulturní událost, se každoročně těší velkému zájmu široké veřejnosti           i odborníků. Letošní 45. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka má podtitul “100 let českého zemědělství” a navazuje na oslavy 100letého výročí vzniku republiky.

 

Letošní ročník Země živitelky je svým podtitulem oslavou zemědělství a jeho význačných osobností od roku 1918 do současnosti.  Návštěvníci si během Země živitelky můžou na celkem 10 milnících, rozmístěných po celém areálu, přečíst o nejvýraznějších a nejvýznamnějších událostech, které značnou měrou ovlivnily formování zemědělství          a národního hospodářství. Spolu s nimi budou rozmístěny informační sloupy představující 11 předních osobností posledních 100 let českého/československého zemědělství.

Země živitelka je v letošním roce rozdělena do 4 směrů:

NÁKUP A PRODEJ ZEMĚDĚLSKÝCH PRODUKTŮ A SLUŽEB,

100 LET ČESKÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ A VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI, ZEMĚDĚLSTVÍ BUDOUCNOSTI a DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT.

Od minulého roku se díky pokračující modernizaci areálu a díky demolici starých pavilonů zvětšila venkovní výstavní plocha o dalších 7 000 m2.

„Těší mě, že zemědělství, potravinářství a venkov přestávají být tím posledním z oblastí, na které se upírá pozornost politiků. Naši zemědělci a potravináři si totiž nepochybně úctu i podporu zaslouží. Zvlášť v posledních letech, kdy jejich práci stále více ztěžuje extrémní počasí. Právě proto je jednou z mých priorit zadržování vody v krajině, řešení sucha a péče o půdu. Letošní Země živitelka má podtitul 100 let českého zemědělství. Rád bych proto především v souvislosti s tímto významným výročím poděkoval všem zemědělcům za jejich každodenní těžkou a poctivou práci, která nám všem přináší prospěch,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Facebook komentáře

Sdílejte články