Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiPražské městské částí sází na moderní technologie, stále více jich využívá Mobilní Rozhlas

Pražské městské částí sází na moderní technologie, stále více jich využívá Mobilní Rozhlas

mobilni rozhlas

Pražské městské částí sází na moderní technologie, stále více jich využívá Mobilní Rozhlas

Informovat o bezplatné distribuci roušek, instalaci zásobníků na dezinfekci pro odběr zdarma nebo aktivizace dobrovolníků. Ale také základní informace o fungování úřadů nebo městských institucí v krizi nebo šíření důležitých informací, jak se mají domácnosti chovat. Právě k tomu využívá Mobilní Rozhlas, platformu pro chytrou obecní komunikaci, celá řada nově připojených městských částí. Jen v Praze ji může využívat přes 300 tisíc obyvatel. Vedení města navíc Mobilní Rozhlas poskytl pro krizové účely svoji platformu zdarma.

V minulých dnech se do systému chytré komunikace zapojilo hned několik pražských městských částí. Jmenovitě se jedná o Prahu 3, Prahu 14, Prahu 21 a 22, jež doplnily Prahu 7, 10 nebo 15, které již platformu využívají. Od Mobilního Rozhlasu si slibují především rychlejší a efektivnější informování obyvatel při současné koronavirové epidemii. Díky tomu mohou přímo komunikovat se svými občany a informovat je o všech novinkách, které v rámci boje proti koronaviru zavádí. Jen za březen se v Praze pomocí Mobilního rozhlasu rozeslalo více než 57 tisíc SMS, 49 tisíc e-mailů, 83 tisíc push notifikací a 4 tisíce hlasových zpráv.

mujmr_praha3Praha 3 ihned po zapojení do platformy Mobilní Rozhlas připravila leták pro občany s informacemi o tom, na koho se v případě příznaků či jiných akutních potřeb mají obrátit. Zároveň pomocí zpráv vyzvala své občany, aby pomohli tyto informace šířit i mezi ty, kteří mají omezený přístup k informacím, například seniorům. Důležitost využívání moderních technologií potvrzuje i starosta Prahy 21 Milan Samec a dodává: „Minimálně následující měsíce budou vyžadovat specifické informování obyvatel.“

„V posledních týdnech registrujeme obrovský nárůst v počtu zapojených obcích a těší nás, že mezi ně patří i pražské městské části. Vážíme si progresivního přístupu radnic v otázce zapojování moderních technologií a věříme, že další radnice budou stále přibývat,“ přibližuje Ondřej Švrček, zakladatel platformy Mobilní Rozhlas.

Uživatelé Mobilního Rozhlasu mají možnost kontaktovat své radnice s nejrůznějšími podněty. Pražané hlášení nejčastěji využívali pro upozornění na drobný nepořádek (36 % hlášení), černé skládky (24 %) a poškozený chodník (19 %). Více než polovina hlášení se do konce roku podařila vyřešit a zhruba třetina byla ve stádiu řešení.

Mobilní Rozhlas dlouhodobě využívá Praha 7, Praha 10 či Praha 15. Celorepublikově je do ekosystému Mobilní Rozhlas zapojeno takřka 800 měst a obcí a přes 400 tisíc občanů. Občané se mohou do systému registrovat přes webový formulář na www.muj.mobilnirozhlas.cz nebo přes aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko, která je dostupná na Google Play a App Store. Prostřednictvím této aplikace mohou občané hlásit různé závady jako jsou černé skládky či drobný nepořádek.

Ondřej Švrček

Autor projektu Mobilní Rozhlas

ondrej.svrcek@neogenia.cz

Jan Nápravník
PR agentura FYI Prague
jan.napravnik@fyi.cz

www.fyi.cz | Twitter | LinkedIn
Slavíkova 6, Praha 3 – Vinohrady, 130 00

Facebook komentáře