Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zahraniční politika

VIETNAM, COVID-19 A ROUŠKY  

Doktorka_z_Vietnamu

Dne 12. května zaznamenal Vietnam již 26. den, kdy nemá žádný nový případ onemocnění Covid-19. Z 288 dosud potvrzených případů bylo 148 importovaných ze zahraničí. Nikdo ve Vietnamu na Covid-19 nezemřel a 249 pacientů, tj. 86% z celkového počtu, se z nemoci zotavilo, včetně 53letého českého turisty.

Marcel WinterV současné době je v 97 milionovém Vietnamu v karanténě celkem 11 929 lidí, z toho 329 v nemocnicích, 6 432 v jiných karanténních zařízeních a zbytek doma. V Hanoji se 11. května otevřelo 1 900 mateřských a základních škol po více jak tříměsíčním uzavření, v rámci nutné prevence boje s Covid-19. Nízkorozpočtový vietnamský dopravce VietjetAir obnovil 10. května všech 45 domácích leteckých tras.

Ve Vietnamu se vyrábí v praxi osvědčené velmi kvalitní zdravotní pomůcky, které je možné koupit dokonce přímo u nás. Například  antibakteriální třívrstvé 100% bavlněné roušky s certifikátem ministerstva zdravotnictví Vietnamu, určené proti kapénkám, prachu a pylu v rozsahu ochrany 90-99%, které vyrábí přední vietnamská textilní a oděvní skupina Vinatex v Hanoji, nabízí v cenách 35 až 45 korun pražská obchodní společnost Eurovina, která je hlavní distributor pro výrobky Vinatex na evropském trhu. Výrobní skupina Vinatex vyrábí textil i pro Zara, HM i La Coste a také již dodala své antibakteriální roušky v počtu 10 milionů kusů do USA, stejné množství i do Japonska a 2 miliony roušek si nyní objednalo Německo.

Letos můžeme oslavit 70 let navázání vzájemných diplomatických vztahů s Vietnamem i další hospodářskou spoluprací.  

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

www.cvs-praha.cz
www.facebook.com/MarcelWinter

Podobné příspěvky

O zlepšení epidemiologické situace v Kazachstánu

Afri

Vietnam má další testy a je 50 dní bez nového případu COVID-19

Afri

Následky Brexitu – jaké změny čekají Čechy pracující v Británii a hrozí zájemcům o práci v UK komplikace?

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady