Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiReportážeREPORTÁŽ: Lidská jatka na náměstí Republiky v Praze

REPORTÁŽ: Lidská jatka na náměstí Republiky v Praze

REPORTÁŽ: Lidská jatka na náměstí Republiky v Praze

Dnes od 16 hodin se na náměstí Republiky v Praze konal happening pod názvem “Veřejná porážka”, jehož cílem bylo kolemjdoucím na lidech ukázat, jak ve skutečnosti vypadají porážky zvířat.

“Forma protestu bude, jak už napovídá název události, simulace veřejné porážky. Od namačkání zvířat v klecích, přes přes cestu uličkou smrti, omráčení a podříznutí po napíchnutí na háky. Samozřejmě v hlavních rolích nebudou trpět zvířata, ale lidé” , řekla jedna z organizátorek Martina Marešová. Organizátoři happeningu chtěli touto formou vyjádřit, že podobné kruté zacházení se zvířatům běžně děje nejen v prostředí velkochovů. “Zvířata jsou celý život držena v malých prostorech nebo dokonce žijí namačkaná na sobě. Nikdy nepoznají slunce, čerstvý vzduch, nepoznají, jaké to je stoupnout si na zelenou trávu. Neznají pohlazení, jen kruté zacházení a bití” , bylo uvedeno v pozvánce na akci.

Hnutí 269 je proslulé kontroverzní formou svých protestů. Letos v létě se aktivistky z tohoto hnutí nechaly potřít krví a zabalit do tácků podobných těch v supermarketech, aby demonstrovaly, že zvířata nejsou zboží. Iniciativa 269 vznikla v Izraeli a postupně se rozšířila po celém světě. 26.9. je dnem celosvětových akcí za práva zvířat.

Text / foto:                               Vít Hassan

 

Facebook komentáře

Sdílejte články