Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Události Business

Lukáš Kovanda dostal příležitost podílet se na rozvoji banky Trinity

Lukas Kovanda

Lukáš Kovanda, jeden z nejznámějších a současně nejcitovanějších ekonomů v českých i slovenských médiích, přijal nově pozici hlavního ekonoma české banky Trinity Bank. Jeho úlohou je především vyhodnocování investičních příležitostí a podílení se na rozhodnutích týkajících se dalšího rozvoje a směrování strategie Trinity Bank. V rámci spolupráce s Radomírem Lapčíkem, zakladatelem Trinity Bank, se bude Lukáš Kovanda podílet i na další expanzi společností ze skupiny Radomíra Lapčíka.

Lukas Kovanda, ekonomLukáš Kovanda je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje především na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Současně působí jako seniorní socio-ekonomický analytik při OSN. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je také členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Lukáš Kovanda je spoluzakladatelem Institutu ekonomického vzdělávání, který pořádá Ekonomickou olympiádu pro studenty středních škol. Za svou profesní dráhu vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii a je autorem behaviorálně-ekonomických knih. Kovanda dlouhodobě analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu.

radomir lapcikPříležitost podílet se na dalším rozvoji a budování české banky mě nesmírně zaujala a na spolupráci s panem Lapčíkem se těším. Obdivuji, co se mu za 25 let podařilo vybudovat, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Současně oceňuji důraz na hodnoty a výjimečnost přístupu a i prostor pro mezinárodní působení patří mezi  důvody, proč jsem nabídku na spolupráci přijal,” uvádí k nové spolupráci Lukáš Kovanda.

Radomír Lapčík, předseda dozorčí rady a zakladatel Trinity Bank, ke spolupráci uvádí„Trinity Bank soustavně roste. V rámci ziskovosti jsme za první pololetí výrazně překročili plán tvorby zisku. Kapitálovou přiměřeností se Trinity Bank řadí mezi tři nejsilnější a finančně nejstabilnější banky na tuzemském trhu. S postupným růstem souvisí i posilování týmu o přední experty a právě Lukáš Kovanda je v tomto oboru jedním z nejpovolanějších. Proto jsem nesmírně rád, že jsme jej do našeho týmu získali. Věřím, že vzájemná spolupráce přispěje k dalšímu růstu banky a podpoří poskytování nadstandardních služeb pro naše klienty.” 

O TRINITY BANK a.s. 

Trinity Bank působí na finančním trhu již 25 let a vznikla transformací Moravského Peněžního Ústavu – spořitelního družstva. Má téměř 25 000 klientů a její bilanční suma přesahuje 18 miliard Kč. Trinity Bank se specializuje na privátní a korporátní bankovnictví, u fyzických osob se zaměřuje především na vkladové a spořicí produkty, které nabízejí nadstandardní zhodnocení úspor.

 Ing. Eva Čerešňáková – tisková mluvčí a ředitelka komunikace

e-mail: eva.ceresnakova@trinitybank.cz

 

 

 

Podobné příspěvky

V odsvěceném kostele vznikne oáza klasické hudby, pod taktovkou pražského magistrátu

Afri

Vytvořena nová globální skupina sloučením skupiny PSA a FCA

Afri

Pohonné hmoty pokračují ve svém zlevňování

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady