Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Události Doprava

Prodejci letenek ohlašují oživení prodeje

letadlo kridlo

Prodeje letenek rostou. Letecké společnosti se vracejí na česká letiště a prodejci letenek ohlašují oživení prodeje i nové trendy. Společnost ASIANA, která provozuje cestovní portál Letuška.cz, zaznamenává v první polovině června výrazný růst prodeje letenek. „Od začátku června dochází k výraznému nárůstu prodejů. Začali jsme téměř na nule a jen ty nejoptimističtější předpovědi odhadovaly takový vývoj. Každý nový den překonává ten předchozí o 50 %,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Za růstem prodejů stojí postupný návrat leteckých linek do České republiky. Na léto je ohlášeno již 55 spojů. „Nejvíce letenek u nás cestující nakoupili do Splitu. Druhé a třetí místo obsadili Kyjev a řecký Heraklion. Z dálkových destinací vede Denpasar, za ním Male a Bangkok,“ dodává Trejbal.

Výrazný nárůst v posledních dnech zaznamenává prodej letenek pro firemní zákazníky. „Některé podniky netrpělivě vyhlížely nová letecká spojení, protože potřebovaly vyslat svoje pracovníky na montáže nebo do zahraničních poboček. Nejžádanějšími destinacemi pro pracovní cesty jsou nyní Sofie, Mnichov a Vídeň,“ říká Trejbal.

Průměrná cena letenky klesla oproti minulému roku o tři tisíce na 6 260 korun. Důvodem poklesu ceny je zvýšený zájem o evropské destinace. Ty tvoří 85 % všech prodejů. „S postupným uvolňováním podmínek cestování vzroste v řádech týdnů zájem o exotické destinace a poměr se tak dostane na obvyklá čísla,“ říká Trejbal.

Jan Marek

j.marek@letuska.cz
O společnosti ASIANA a portálu Letuška.cz

Společnost  ASIANA byla založena v roce 1993. Její portál Letuška.cz byl spuštěn v roce 2001 jako první online prodejce letenek v České republice a střední a východní Evropě. Letuška.cz se stala  prvním úspěšným  start-up ve svém oboru v ČR, naučila Čechy nakupovat letenky přes internet. ASIANA patří rovněž mezi nejvýznamnější poskytovatele cestovních služeb pro korporátní klienty. Divize Eurpea.Travel se věnuje oblasti MICE. Organizuje eventy, konference, teambuildingové aktivity pro tuzemské firmy, nadnárodní korporace i zahraniční subjekty. Jazykové pobyty a studium v zahraničí ASIANA nabízí prostřednictvím portálu Study.cz.

 

Podobné příspěvky

MS SuperEnduro Praha: Známe podobu premiérové trati pražského superendura

Eliška Rybenská

7 tipů na kolo poblíž Liberce s Toyotou Corollou

Afri

Vytvořena nová globální skupina sloučením skupiny PSA a FCA

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady