Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi

Strážník v době osobního volna zadržel mladíka…

 Strážník v době osobního volna zadržel mladíka, který po sprejoval fasádu domu v Roháčově ulici v Praze 3

Včera v podvečer oznámil strážník v době osobního volna na linku tísňového volání Městské policie Praha, že ve vnitrobloku domu v Roháčově ulici posprejoval mladík na šesti místech fasádu domu.

Strážník, přestože byl v té době mimo službu, muže omezil pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a vyčkal na příjezd kolegů z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3. Mladík se následně strážníkům k posprejování fasády přiznal a z batohu vytáhl dva spreje. Celou věc si následně převzala hlídka Policie ČR k dalšímu opatření.

Strážníci zadrželi a předali policistům muže podezřelého z krádeže

V úterý večer přijali strážníci z Prahy 1 oznámení, že v obchodě s potravinami na Náměstí Republiky pracovník ostrahy zadržel muže podezřelého z krádeže.

Pracovník bezpečnostní agentury strážníkům na místě označil podezřelého muže a dále jim sdělil, že muž vnikl do prostoru skladu, a to i přes zákaz vstupu a vzal si zde několik kusů lahví. Poté se vydal k výdejnímu automatu, kam odcizené láhve vložil, aby tím získal účtenku za vrácené lahve. Na základě této účtenky mu pak pokladní vyplatila hotovost více než tisíc korun.  Následně na tuto skutečnost upozornila ostrahu, které muž posléze peníze dobrovolně vydal. Hlídka podezřelého muže ztotožnila a následnou kontrolou navíc zjistila, že muž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za krádež, a proto je podezřelý ze spáchání trestného činu. Strážníci ho proto omezili na osobní svobodě a předali ho Policii ČR.

Hlídka strážníků z Prahy 5 poskytla první pomoc starší ženě, která zkolabovala ve smíchovském obchodním centru

Včera odpoledne prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 kontrolní činnost v obchodním centru na pražském Smíchově. Tam je oslovila mladá žena s tím, že na dámské toaletě se starší ženě udělalo nevolno.

Na to vyšla z toalet pobledlá žena, která po pár krocích začala kolabovat. Strážníci ji ihned zachytili a zjistili, že je v bezvědomí. Uložili ji proto na podlahu a přivolali záchrannou službu. Na základě pokynu operátorky kontrolovali její životní funkce. Postižená žena však po chvilce přestala dýchat, hlídka proto ihned zahájila nepřímou masáž srdce. V průběhu resuscitace se žena nadechla a začala reagovat. Ženu si následně převzala záchranná služba a převezla ji do jedné z pražských nemocnic.

Na mol opilá žena doslova vypadla při vystupování z tramvaje. Nadýchala skoro 4 promile

Včera v šest hodin večer přijali strážníci z Prahy 7 oznámení, že na tramvajové zastávce Dukelských hrdinů vypadla při vystupování z tramvaje opilá dívka.

Strážníci si po příjezdu na místo zjevně opilou ženu, bez viditelných zranění, převzali od cestujících a po kontrole totožnosti u ní provedli orientační dechovou zkoušku s výsledkem 3,76 promile. Strážníci mladé ženě pro silnou opilost a možné zranění z pádu přivolali záchrannou službu. Ta dívku převezla k ošetření do jedné z pražských nemocnic.

zdroj: MĚSTSKÁ POLICIE PRAHA

Podobné příspěvky

Strážníci poskytli první pomoc zraněnému muži.

Šebík

Tolik sprejerů předali pražští strážníci policistům od začátku letošního roku

Šebík

Opilý mladík ničil betonové odpadkové koše

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady