Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiKrimiStrážníci předali Policii ČR manželský pár, na který byl vydán příkaz k zatčení. Další hledaný mladík vezl kradené kolo

Strážníci předali Policii ČR manželský pár, na který byl vydán příkaz k zatčení. Další hledaný mladík vezl kradené kolo

Strážníci předali Policii ČR manželský pár, na který byl vydán příkaz k zatčení. Další hledaný mladík vezl kradené kolo

Dnes v noci prováděli strážníci z Prahy 11 kontrolní činnost v ulici Anežky Malé, kde si u kontejneru na odpad všimli zjevně těhotné ženy, jak z něj vytahuje odpadky.

Hlídce se její jednání zdálo podezřelé, proto se ji rozhodla zkontrolovat. Žena však neměla doklad a údaje sdělila ústně. Během kontroly její totožnosti strážníci v povzdálí zpozorovali muže s velikou taškou, který obcházel zaparkovaná vozidla.
Nakonec vyšlo najevo, že se jedná o manžela kontrolované ženy. Ověřením jejich totožnosti strážníci s překvapením zjistili, že po dvojici pátrá Policie ČR a je na ně vydán příkaz k zatčení. Strážníci proto muže i ženu předali Policii ČR k dalšímu opatření.

Dalšího hledaného mladíka odhalili včera večer strážníci z Prahy 9. Když hlídka prováděla kontrolu v pražské části Třeboradice, všimla si dvou osob, které jely na neosvětlených kolech, a třetí kolo vezli mezi sebou. Celá situace se zdála podezřelá. Navíc se muž a žena dopustili přestupku. Provedenou kontrolou strážníci zjistili, že muž je v evidenci osob hledaných Policií ČR. Dále pak bylo zjištěno, že jedno z jízdních kol je evidováno v databázi, jako odcizené. Celou věc si následně převzala hlídka Policie ČR k dalšímu šetření.

Řidič nadýchal skoro dvě promile

Další případ řidiče pod vlivem alkoholu zaznamenali strážníci z Prahy 10 dnes krátce po půlnoci.

Hlídka strážníků přijala oznámení, že ulicí Plaňanská jede bílé vozidlo, které má řídit muž pod vlivem alkoholu. Strážníci po chvilce vozidlo nalezli v ulici V Úžlabině, kde se řidič snažil zaparkovat. Muž se při kontrole sám přiznal, že před jízdou požil alkohol. To následně potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,78 ‰. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu strážníci muže omezili na osobní svobodě a celou věc předali přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu šetření.

Facebook komentáře