Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiKrimiStrážníci poskytli první pomoc zraněnému muži.

Strážníci poskytli první pomoc zraněnému muži.

Strážníci poskytli první pomoc zraněnému muži.

Včera večer při běžné hlídkové činnosti si povšimla hlídka strážníků z Útvaru psovodů muže, který ležel na chodníku v ulici Soběslavská. Strážníci přistoupili k muži a zjistili, že se třese a leží v tratolišti krve, která mu vytéká z úst. Svědci události strážníkům uvedli, že muž popíjel alkohol a při chůzi upadl na zem.

Po pádu na chodník se začal nekontrolovatelně třást. Svědci strážníkům dále sdělili, že muž je epileptik, který však odmítá léčbu a je závislý na alkoholu. Strážníci ihned na místo přivolali rychlou záchrannou službu a do jejího příjezdu muži poskytovali první pomoc. Po příjezdu záchranářů a provedení základního lékařského ošetření, zraněný muž nabyl vědomí a začal být agresivní. Aktivně se bránil ošetření, a proto byli strážníci posádkou sanitního vozidla požádáni o doprovod. Strážníci tak asistovali záchranářům při přepravě zraněného do jedné z pražských nemocnic.

( foto MP Praha)

Opilý muž slovně urážel obsluhu prodejny. Strážníky provedená zkouška ukázala 3,52‰ alkoholu v dechu.

V úterý večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 14, že v jedné z prodejen potravin v Chlumecké ulici je agresivní muž, který napadá prodavačky. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků, která zde kontaktovala pracovnice prodejny. Ty hlídce označily muže, který je opakovaně vulgárně urážel. Strážníci přistoupili k muži s výzvou k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž však začal strážníky slovně urážet. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Protože muž odmítal prokázat svou totožnost, byl předveden na Policii ČR. Strážníky provedená orientační zkouška u muže prokázala 3,52‰ alkoholu v dechu. Zjevně opilý agresivní muž byl proto převezen na záchytnou protialkoholní stanici k vystřízlivění. Své protiprávní jednání bude muset vysvětlit u přestupkové komise.

zraněný muž

Facebook komentáře