Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiKrimiStrážníci pomohli otevřít uzamčený automobil, kde bylo šestiměsíční miminko .

Strážníci pomohli otevřít uzamčený automobil, kde bylo šestiměsíční miminko .

Strážníci pomohli otevřít uzamčený automobil, kde bylo šestiměsíční miminko .

Ve středu odpoledne bylo strážníkům z Prahy 13 telefonicky oznámeno, že v ulici Makovského se v uzamčeném vozidle nachází šestiměsíční dítě. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která po příjezdu kontaktovala oznamovatele. Těmi byli rodiče dítěte. Rodiče strážníkům uvedli, že si v automobilu nechali i klíče od vozidla a tak se k dítěti nemohou dostat.

Záchrana dítěte

Vzhledem k velmi teplému počasí, byla teplota uvnitř zaparkovaného automobilu pro zdraví dítěte nebezpečná. Po ověření informace, že otec dítěte je zároveň i majitel automobilu, rozbili strážníci s ohledem na krajní nouzi boční okénko dveří vozidla a miminko bez zranění předali rodičům. Ti strážníkům poděkovali za jejich rychlý příjezd a zákrok.
(Foto MP Praha)

Všímavost a empatie strážníků zachránila muži život

Včera ráno bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 1, že se v ulici Zlatá po staveništi neoprávněně prochází nějaký muž. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků, která kontaktovala vedoucího stavby. Ten hlídce označil muže, který odmítal opustit prostor stavby. Strážníci k muži přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž však s hlídkou příliš nekomunikoval. Jen strážníkům sdělil, že je slovenské národnosti. Proto byl předveden na Policii ČR, kde byla zjištěna jeho totožnost. Hlídce se však chování muže zdálo podezřelé. Choval se zmateně a velmi neobvykle. Z důvodu obavy o jeho zdraví si strážníci na místo přivolali rychlou záchrannou službu. Službu konající lékař okamžitě rozhodl o převozu muže do jedné z pražských nemocnic. Zde se potvrdilo podezření strážníků. Muž měl krvácení do mozku.

Hádka mezi dvěma muži vyvrcholila fyzickým napadením. Celý incident ukončili až přivolání strážníci

Včera odpoledne byla hlídka strážníků z Prahy 1 upozorněna kolemjdoucími občany, že ve Františkánské zahradě po sobě vulgárně křičí dvojice mužů. Po příchodu na místo strážníci spatřili dva muže, kteří se mezi sebou hádali. Jeden z nich navíc napadl pěstmi druhého. Proto strážníci proti útočníkovi použili hmaty a chvaty sebeobrany a následně přiložili i pouta. Po zklidnění celé situace hlídka oba muže vyzvala k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muži však své jednání nedokázali rozumným způsobem vysvětlit. Proto strážníci celou věc předají k dořešení přestupkové komisi příslušné městské části.

Facebook komentáře

Sdílejte články