Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiKrimiStrážníci museli řešit hned dva případy agresivních cestujících v MHD.

Strážníci museli řešit hned dva případy agresivních cestujících v MHD.

Strážníci museli řešit hned dva případy agresivních cestujících v MHD.

Včera odpoledne bylo oznámeno na linku tísňového volání „156″, že na autobusové zastávce Hrazanská napadl agresivní cestující řidiče autobusu. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků z Prahy 12, kteří byli na místě za necelé čtyři minuty. Zde kontaktovali napadeného řidiče, který jim sdělil přesný popis pachatele, který již z místa uprchl.

Řidič autobusu strážníkům sdělil, jak k napadení došlo. Muž si po nastoupení do autobusu položil nohy se znečištěnou obuví na sedadlo. Řidič ho vyzval, aby dal nohy na zem a neznečišťoval sedadla. Muž na toto nereagoval, a tak řidič autobusu v zastávce Hrazanská zastavil a vyzval cestujícího k předložení jízdenky. Ten mu na to odpověděl:„Žádnou jízdenku nemám, jeď dál!” Řidič ho vyzval, aby vystoupil a na to muž reagoval fyzickým napadením řidiče.

Díky přesnému popisu byl muž, který napadl řidiče autobusu, po několika minutách strážníky dopaden. Muž byl hlídkou omezen na osobní svobodě, protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si celou věc na místě převzala k dalšímu opatření.

Dnes brzy ráno neunikl pozornosti strážníků z Hlídkového útvaru muž, který ve stanici Lazarská přistoupil do noční linky tramvaje č.53. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu zanedbaný a ve znečištěném oděvu. V ruce držel krabici s jídlem, které konzumoval, a zbytky mu padaly na podlahu tramvaje. Strážníci přistoupili k muži s upozorněním, že jeho chování je v rozporu s přepravním řádem. Muž jim však odpověděl: „Ty vole, já si můžu jíst, co chci a kde chci!” Proto strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti. Muž jim však odpověděl: „Nechte mě bejt, nebo vás roznesu!” Následně se pokusil po strážnících hodit jídlo a fyzicky je napadnout. Proto strážníci museli použít proti agresivnímu muži hmaty a chvaty sebeobrany a následně přiložit i pouta. Muž i nadále odmítal prokázat svoji totožnost a byl tak předveden na Policii ČR. Své protiprávní jednání bude muset vysvětlovat u přestupkové komise.

Pokusil se vloupat do prodejny potravin. Strážníci pachatele předali Policii ČR.

Dnes ráno bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 2, že se do jedné z prodejen potravin v Londýnské ulici vloupal neznámý muž. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků, která po příjezdu na místo kontaktovala oznamovatele. Majitel obchodu hlídce vypověděl, že ho probudil alarm umístěný na prodejně potravin. Protože bydlí v bytě, který je v patře nad provozovnou, ihned seběhl do prostoru prodejny. Zde zjistil, že má rozbitou skleněnou výlohu a před ní na chodníku stojí muž, který v ruce drží dlažební kostku. Majitel obchodu proto ihned zavolal na linku tísňového volání „156″ a do příjezdu strážníků pachatele vloupání na místě zadržel.

Muž se strážníkům přiznal, že se do prodejny snažil vloupat, protože je drogově závislý a potřeboval peníze. Z důvodného podezření ze spáchání trestného činu, strážníci muže omezili na osobní svobodě a přivolali kolegy z Policie ČR, kteří si celou věc převzali k dalšímu opatření.

S pozdravem

Facebook komentáře

Sdílejte články