Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiKrimiPražští strážníci se budou znovu věnovat dětem z dětských domovů a Fondu ohrožených dětí

Pražští strážníci se budou znovu věnovat dětem z dětských domovů a Fondu ohrožených dětí

Pražští strážníci se budou znovu věnovat dětem z dětských domovů a Fondu ohrožených dětí

V týdnu od šestnáctého června bude Městská policie Praha opět realizovat projekt MOSTY, který je zaměřen na skupinu dětí a mládeže ze sociálně slabého a málo podnětného sociálního prostředí. Dále pak na problémové děti, romské děti a mládež.

Pomoc v dětských domovech

Celkem 32 dětí z Prahy a Jablonce nad Nisou si užije týdenní pobyt v rekreačním středisku Jachta v Holanech u České Lípy. Celý program pro ně připravili zaměstnanci oddělení prevence pražské městské policie ve spolupráci s městem Jablonec nad Nisou. Pobyt je připraven ve znamení celotáborové hry, při níž si děti vyzkouší nejen týmovou práci, ale také to, jaké je vést kolektiv, aby dosáhl úspěchu. Mimo to budou také zapojováni do běžných pracovních činností.

V rámci sportovní náplně se děti budou učit jízdě na kole, další se v jízdě zdokonalí. Je naplánováno spousty výletů do okolí. Pokud bude počasí příznivě nakloněno, vyzkouší si děti i jízdu na kánoi. A pokud si osvojí i tuto dovednost, sjedou pod dohledem zkušených vedoucích část Ploučnice. V rámci sjezdu řeky budou spát pod stany a budou si samy připravovat jídlo v tábornických podmínkách.

Všechny finanční náklady na zajištění projektu MOSTY jsou hrazeny z grantů hlavního města Prahy. Díky grantové politice metropole se podařilo pro děti zajistit i odpovídající materiální vybavení.

Městská policie Praha organizované pobyty – projekt MOSTY pro děti z dětských domovů a Fondu ohrožených dětí pravidelně pořádá od roku 2004. Strážníci se snaží zajímavou formou ukázat dětem, jak trávit volný čas. Snaží se tak o to, aby prostřednictvím her děti naučili zlepšit jejich sociální vnímavost, toleranci, zodpovědnost za své chování a pozitivně ovlivnili jejich současný životní styl.
ZDROJ : MĚSTSKÁ POLICIE
qhlOcE1g5naK9paqjFCFlGQY5rIjiZatb8b1_KxQ2uKq-KIVlG_Uy00gV-rZLOP2VDhvAsI

Facebook komentáře

Sdílejte články