Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi

V opuštěném kočárku, u kterého seděl pes, bylo šest štěňat. Strážníci je převezli do útulku.

V opuštěném kočárku, u kterého seděl pes, bylo šest štěňat. Strážníci je převezli do útulku.

V pátek ráno při běžné hlídkové činnosti neunikl pozornosti strážníků z Prahy 10 opuštěný kočárek, u kterého seděl pes. V kočárku strážníci nalezli šest štěňat. Hlídka si do ulice Na Padesátém přivolala kolegy z odchytové služby, kterým fenku i se štěňaty předala. Odchytová služba je následně převezla do Útulku pro opuštěná zvířata v Tróji. Všichni pejsci jsou v dobrém fyzickém stavu.

Muž chtěl skočit z balkonu ve třetím patře panelového domu. Strážníci mu ale pohotovým zákrokem v jeho úmyslu zabránili.

V úterý odpoledne bylo oznámeno na linku tísňového volání “156“, že v ulici Mezilehlá je muž, který chce skočit z balkonu ve třetím patře panelového domu. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků z Prahy 9, která na místě spatřila muže, který stál na balkónovém zábradlí. U něj stála žena, která ho držela za nohu a pokoušela se mu ve skoku zabránit. Muž křičel, že chce skočit dolů, protože se s ním rozešla manželka a na ničem už mu tedy nezáleží. Jeden ze strážníků vyběhl do třetího patra. Dveře do bytu byly otevřené a žena hlasitě prosila o pomoc, protože už muže neudrží. Strážník vběhl do bytu a muže chytil za nohy. Druhý ze strážníků, který viděl, jak jeho kolega muže drží, ale nemá sílu ho strhnout zpět do prostoru balkonu a tím zamezit jeho skoku, mu přiběhl okamžitě na pomoc. Společně pak muže vtáhli zpět na balkon a následně do prostoru bytu a to i přes jeho aktivní odpor. Na místo byla přivolána i rychlá záchranná služba, která muže převezla do psychiatrické léčebny. Celou věc si k dalšímu opatření převzala na místě Policie ČR.

Strážníci na Štědrý den pomohli dezorientované ženě, která bloudila Prahou.

Ve středu večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 13, že v ulici Zázvorkova se prochází žena, která je silně dezorientovaná. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků, která kontaktovala oznamovatelku a ta jim zmatenou ženu předala. Žena nevěděla kde je a také si nepamatovala, kde bydlí. Jediné co si dokázala vybavit, bylo své jméno. Strážníci následnou lustrací na Policii ČR zjistili, že je žena v databázi pohřešovaných osob. Odpoledne totiž utekla z domova pro seniory, kde i trvale žije. Proto strážníci ženu převezli do jejího bydliště a předali jí do péče odborného personálu domova pro seniory.  

 

( foto – MP Praha)

kočárek_se_štěňaty

Podobné příspěvky

Strážníci předali Policii ČR manželský pár, na který byl vydán příkaz k zatčení. Další hledaný mladík vezl kradené kolo

Šebík

Pachatel krádeže napadl ostrahu obchodu pepřovým sprejem. Strážníkům však neunikl.

Šebík

Strážník v době osobního volna zadržel mladíka…

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady