Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi

Hlídka strážníků zadržela tři muže v odcizeném vozidle. Případem se zabývají policisté

Hlídka strážníků zadržela tři muže v odcizeném vozidle. Případem se zabývají policisté

Dnes krátce po půlnoci prováděli strážníci z Prahy 6 kontrolní činnost v ulici Na Hanspaulce, kde uviděli podezřelé vozidlo, jehož osádka nebyla připoutána bezpečnostními pásy.

Jakmile řidič vozidla spatřil strážníky, začal zrychlovat a v ulici Na Viničních horách vozidlo odstavil částečně na chodníku. Muži se poté pokusili od  vozidla spěšně vzdálit. Strážníci však tři mladíky vyzvali, aby zůstali na místě a požádali je o předložení dokladů. Řidič nejen že nebyl schopen předložit doklady od vozidla, ale nemohl najít ani klíče. Provedou kontrolou strážníci zjistili, že vozidlo je vedeno v evidenci Policie ČR jako odcizené. Hlídka proto všechny tři muže omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Jeden z podezřelých mladíků, který vozidlo řídil, měl navíc vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Celou věc následně převzala k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie ČR.

Strážníci zadrželi opilého řidiče. Případ šetří Policie ČR

Dnes krátce před čtvrtou hodinou ráno prováděli strážníci Hlídkového útvaru Městské policie Praha kontrolní činnost v prostoru Náměstí republiky, kde si všimli terénního vozidla, které bez povolení vjelo vysokou rychlostí do pěší zóny.

Strážníci vozidlo pro podezření ze spáchání přestupku zastavili. Při předložení dokladů strážníci pojali podezření, že cizinec je pod vlivem alkoholu. To potvrdila provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,14 ‰. Hlídka na místo přivolala Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Opilá žena se násilím snažila dostat do vozidla Městské policie Praha, protože chtěla odvézt domů. Nakonec skončila na záchytné protialkoholní stanici

Kuriózní případ museli řešit strážníci Městské policie Praha 14 v rámci oslav Nového roku. Agresivní opilá žena se násilím domáhala odvozu domů služebním vozidlem městské policie. Nakonec ji jiná hlídka pro opilost odvezla na záchytnou stanici.

Ve čtvrtek na Nový rok, krátce před půl druhou hodinou ráno, prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 14 kontrolní činnost v ulici Cíglerova. Před jednou z místních restaurací jim před služební vozidlo vstoupila zjevně opilá žena. Strážníci ihned zastavili, protože se domnívali, že žena potřebuje pomoc. Žena však přistoupila ke dveřím spolujezdce a začala nastupovat se slovy: „Hoďte mě domů na Prosek“.  Když hlídka odmítla její žádosti vyhovět, žena začala strážníky sprostě urážet. Hlídka se jí snažila vysvětlit, že jí nemůže vyhovět a dokonce byla ochotna přivolat taxi nebo jí ukázat, jak se městskou hromadnou dopravou dostane do místa bydliště. Žena však pro svou opilost nebyla schopna informace pochopit, začala být agresivní a dokonce kopala do služebního vozidla a bouchala do okének. Strážníci proto na místo přivolali specializovanou autohlídku pro odvoz opilců. Protože agresivita ženy se stupňovala a na jednoho ze strážníků se pokusila zaútočit,

hlídka proti ní zakročila a nasadila jí služební pouta. Specializovaná autohlídka Městské policie Praha pak opilou ženu převezla na protialkoholní záchytnou stanici.

Strážníci na Nový rok zadrželi mladíka, který sprejoval na zeď domu v centru Prahy

Včera krátce před jednou hodinou ráno prováděli strážníci Městské policie Praha 1 kontrolní činnost v rámci novoročních oslav na Staroměstském náměstí, kde uviděli mladíka, který stříkal sprejem na zeď domu v Železné ulici.

Když si muž strážníků všiml, dal se na útěk. Po krátkém pronásledování strážníci muže dostihli a za použití donucovacích prostředků ho omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Případ dále šetří Policie ČR.

Podobné příspěvky

Tolik sprejerů předali pražští strážníci policistům od začátku letošního roku

Šebík

Eposovy "lovy billboardů", aneb brutální umění v akci

Afri

Opilý mladík ničil betonové odpadkové koše

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady