Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Tiskové Zprávy

Had se plazil Havanskou ulicí v Praze 7.

 

Včera dopoledne bylo strážníkům z Prahy 7 oznámeno, že v ulici Havanská se plazí po chodníku had. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků, která po příjezdu spatřila asi 130 cm dlouhého hada.

Proto strážníci přivolali své kolegy z Útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Ti hada odchytli a převezli do útulku. Jednalo se o užovku červenou (Elaphe guttata). Tento had nebyl pro kolemjdoucí nebezpečný, protože není jedovatý.
( foto MP Praha)

Odchyt hada v Praze

Sklípkan se v Modřanech vyhříval na balkóně.

V úterý večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v jednom z bytů v ulici Jovova, leze po balkoně veliký pavouk. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Ta zde nalezla sklípkana. Proto si hlídka přivolala odchytovou službu Útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Po odchytu pavouka bylo následně zjištěno, že jde o dospělou samici sklípkana (Brachypelma smith), která není pro člověka nebezpečná. Sklípkan byl převezen do Útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech.
( foto MP Praha)

Pochvala za dobrou práci strážníků skupiny Taxi, Městské policie Praha.

Městská policie hl. m. Prahy v těchto dnech obdržela děkovný dopis zaslaný vedením jednoho pražského hotelu. Jeho pracovníci přivolali strážníky z Hlídkového útvaru skupiny Taxi poté, co jeden z taxikářů předražil cenu svých služeb. Hostům hotelu účtoval 750,- Kč za jízdu ze Staroměstského náměstí do ulice Slezská.
Strážníci nepoctivého taxikáře už dobře znají, protože s ním již obdobný případ řešili. Taxikář, po zásahu strážníků, cizincům vrátil peníze za předraženou jízdu a celá věc bude předána nakonec ke správnímu orgánu k dořešení.
Hlídkový útvar, jehož součástí je i skupina Taxi, provedl v tomto roce přes 9 000 kontrol vozidel taxislužby a zjistil více než 1 000 přestupků či správních deliktů. Tyto řešili strážníci v rámci svých pravomocí blokovou pokutou nebo předáním příslušnému správnímu orgánu.

Řidiče pod vlivem alkoholu prozradila v noci nerozsvícená světla automobilu.

Včera večer zastavili strážníci z Prahy 4 vozidlo, jehož řidič projížděl ulicí Zálesí a neměl zapnutá světla svého vozu. Strážníci přistoupili k řidiči a požadovali potřebné doklady a podání vysvětlení. Muž po vystoupení z vozidla neměl koordinované pohyby a z jeho dechu byl cítit alkohol. Hlídka proto u řidiče provedla orientační zkoušku, která prokázala 2,5 ‰ alkoholu v dechu. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Opilá žena skončila na záchytce poté, co se chtěla prát se strážníky.

Včera večer bylo oznámeno strážníkům z Prahy 6, že v ulici Vaníčkova poblíž autobusové zastávky upadla na chodník zjevně opilá žena. Strážníci, kteří jeli prověřit toto oznámení, na místě nalezli ženu, která seděla na chodníku. Z jejího dechu byl cítit alkohol a nebyla schopná s hlídkou komunikovat. Z důvodu obav o její zdraví byla přivolána rychlá záchranná služba. Než záchranáři přijeli, začala být žena agresivní. Dokonce se fyzicky snažila napadnout zasahující strážníky. Ti proti ní museli použít hmaty a chvaty sebeobrany a přiložit i pouta. Službu konající lékař záchranné služby, následně rozhodl o převozu ženy do jedné z pražských nemocnic. Žena však byla stále velmi agresivní. Proto záchranáři požádali o doprovod hlídku strážníků. Po nezbytných vyšetřeních opilé ženy v nemocnici byla převezena na záchytnou protialkoholní stanici.

Zdroj: MĚSTSKÁ POLICIE
sklípkan (2)

Podobné příspěvky

Investor se podřídil požadavkům Prahy 3.

Afri

Westfield Chodov jako první centrum v Česku testuje k dezinfekci prostor autonomního UV robota

Afri

Skoro dvou a půl metrový had vyděsil nájemníky činžovního domu

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady