Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiKrimiDalšího pytláka chytili pražští strážníci

Dalšího pytláka chytili pražští strážníci

Dalšího pytláka chytili pražští strážníci

Dalšího pytláka chytili pražští strážníci

Hned dva dny po sobě strážníci z Prahy 14 zadrželi dalšího pytláka, tentokrát u rybníka Mariňák v Dolních Počernicích.

Pytlák u rybníka Mariňák

V rámci běžné hlídkové činnosti si v sobotu večer povšimla hlídka městské policie muže, který se schovával v rákosí na břehu rybníka. Chování muže bylo podezřelé, strážníci pojali podezření, že by zde muž mohl lovit ryby, a proto se rozhodli celou věc prověřit. Jejich podezření se za chvíli potvrdilo. V okolí nalezli rybářský prut, podběrák a zvukový alarm. Dvaačtyřicetiletý cizinec nevlastnil rybářský lístek ani povolení k lovu. Dotyčný žádnou rybu zatím neulovil. Strážníci mu odňali rybářské potřeby a celou věc oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Jako přes kopírák se chovali dva muži, kteří v pátek lovili ryby bez povolení u Kyjského rybníka. Ti se strážníkům nakonec k pytlačení sami přiznali.

(foto MP Praha)

Při nelegální směně peněz jeden cizinec podvedl druhého

Strážníci z Prahy 1 byli v sobotu vysláni do Melantrichovy ulice prověřit oznámení týkající se falešné směny peněz.

Po příjezdu na místo hlídku kontaktoval oznamovatel a sdělil jí, že cizinec měl podvést při směně peněz skupinku cizinců. Dále strážníkům označil uvedenou skupinku osob. Strážníci cizince, který měl na směně peněz vydělat, vyzvali prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Ten hlídce sdělil, že byl požádán jedním z mužů, zda by si u něj nemohl směnit 200 Euro. Za ty mu nabídl 5 500 běloruských rublů (což je v přepočtu necelých 10,- Kč) a 100,- Kč. Strážníci devětadvacetiletého cizince omezili na osobní svobodě a předali ho kolegům z Policie ČR k dalšímu opatření.

Strážníci řešili napadení ženy

V neděli večer volala na linku tísňového volání 156 zoufalá žena s tím, že jí někdo kope do dveří bytu.

Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků z dvanáctého pražského obvodu. V sedmém patře panelového domu hlídka nalezla ustrašenou a vyděšenou ženu, která jí sdělila, že se nedávno rozešla s přítelem, který se s jejich rozchodem nechce smířit a stále jí vyhrožuje, že jí ublíží. Den před oznámení jí měl dokonce škrtit. Agresor se nacházel v bytě oznamovatelky. Strážníci jej vyzvali, aby opustil byt a vysvětlil jim své chování. Poté co vyšel ven, začal ihned oznamovatelce vyhrožovat: „Nedožiješ rána, zabiju tě!“. Pak se ji i pokusil fyzicky napadnout. Strážníci mu okamžitě v jeho počínání zabránili. Muž byl přesto stále velmi agresivní a pokoušel se pěstmi napadnout svou bývalou přítelkyni. Hlídka muže omezila na osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR.

Facebook komentáře

Sdílejte články