Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiKrimiCizinci ničili fasády domů v historickém centru Prahy.

Cizinci ničili fasády domů v historickém centru Prahy.

Cizinci ničili fasády domů v historickém centru Prahy.

Dnes kolem druhé hodiny ranní přijali strážníci městské policie z Prahy 1 oznámení, že se v ulici Melantrichova pohybuje skupinka osob, která kreslí po fasádách domů. Podle oznamovatele se jednalo o 4 muže s batohy na zádech, z nichž jeden měl mít na sobě kostkovanou košili. Dále oznamovatel uvedl, že skupinka míří ke Staroměstskému náměstí.

Poničená fasáda domu v centru Prahy

Pěší hlídka strážníků se vydala ke Staroměstskému náměstí ulicí Celetná a spatřila zde osoby odpovídající popisu, které sprejovaly na zeď domu. Strážníci okamžitě vyzvali muže, aby zanechali svého protiprávního jednání. Na to se však muži rozdělili do dvojic a rozutekli se jedni směrem Staroměstské náměstí a druzí směrem k Prašné bráně. Jednu z dvojic se strážníkům podařilo za použití hmatů a chvatů sebeobrany a následným nasazením služebních pout zastavit. Pro podezření ze spáchání trestného činu hlídka muže omezila na osobní svobodě a přivolala kolegy z Policie ČR. Kontrolou totožnosti strážníci posléze zjistili, že se jedná o cizince ve věku třicet tři a dvacet jedna let.
(foto MP Praha)

Řidič autobusu omylem zavřel na konečné ve voze muže. Ten ho pak okradl
Strážníci z Prahy 10 byli ve čtvrtek v poledne vysláni prověřit oznámení do ulice Jesenická, na autobusovou točnu, kde mělo dojít k odcizení peněženky řidiči autobusu.
K hlídce se po příjezdu ihned přihlásil oznamovatel a sdělil jí, že když přijel na konečnou, zběžně prohlédl autobusu, uzamkl jej a odskočil si na toaletu. Při příchodu spatřil ve voze muže, pravděpodobně pasažéra, kterého tam omylem uzamkl. Dále viděl, jak muž přistoupil ke kabině řidiče a sáhl do ní. Protože si myslel, že si chce otevřít dveře sám, okamžitě odemkl autobus a pustil ho ven. Následně si zkontroloval své osobní věci a zjistil, že mu chybí peněženka. Proto přivolal muže zpět a zeptal se jej, zda o peněžence něco neví. Mladík mu odpověděl, že neví, ale hned mu z novin, které držel v podpaží, vypadla na zem peněženka. Řidič autobusu proto okamžitě přivolal na místo hlídku městské policie. Ta mladého muže ztotožnila a při kontrole, zda není ozbrojen, u něj našla ještě platební kartu, která nebyla na jeho jméno. Devatenáctiletý mladík se posléze strážníkům přiznal, že je uživatelem drog a nemá finanční hotovost. Případ dále šetří Policie ČR.
Foto 2
ZDROJ: MĚSTSKÁ POLICIE

Facebook komentáře

Sdílejte články