Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiKORONA VIRUS V MALÉM TIBETU A MULBEKHU

KORONA VIRUS V MALÉM TIBETU A MULBEKHU

Tibet

KORONA VIRUS V MALÉM TIBETU A MULBEKHU

Virus dorazil už i do Himálají. Brontosauři v Himálajích na svém  newsletteru 3/2020 uvádí. Do 15. dubna měli v celé Indii, včetně malého Tibetu, zákaz vycházení. V naší vesnici jsou tedy na hlavní ulici rozestavení policisté a kontrolují pohyb všech vozidel.

Nakázáno je nevycházet z domu, ale prý když máte „vážný důvod“ tak se prý můžete přesunout. Co je však vážný důvod se moc neví – ani jestli to je nákup potravin nebo nemocný rodinný příslušník. Na druhou stranu, pokud jdete mimo hlavní cestu – horami, tak vás policisté nemohou zastavit, takže prakticky je to spíše omezení vycestovat autem mimo vesnici Mulbekh.

 MULBEKH v TibetuTakže samozřejmě naše škola je taky zavřená, společně s jakýmikoliv dalšími institucemi, které neposkytují jídlo, drogerii nebo léky. Začátek školního roku je tedy nejméně o měsíc odsunut a naši učitelé začínají diskutovat, jestli půjde děti učit na dálku. Online výuka zatím nepřichází v úvahu, protože ne všechny domácnosti mají smartphony.

V Malém Tibetu je zatím 11 případů, 9 v Lehu a 2 v Kargilu. Asi byste očekávali, že Korona virus zavedli do Malého Tibetu ti zpropadení turisté (do Malého Tibetu přijede ročně 3 tisíc turistů, což je stejný počet jako lidí tam žijících). Avšak v Malém Tibetu je významná muslimská komunita. Někteří z nich jeli na náboženskou pouť do Iránu … no a zbytek už je asi jasný.

Držme tedy palce, aby se v Malém Tibetu a Indii nezačala nákaza šířit a doufáme v brzké překonání krize abychom se mohli i nadále setkávat a rozvíjet naše vzájemné vztahy.

Děkujeme himálajským patronům za jejich věrnost v době koronaviru. Doposud nikdo neukončil Himálajské patronství a my si vaší loajality velmi vážíme. I když činnost Brontosaurů v Himálajích musela být limitována, pokud nám zůstanou Himálajští patroni, bude hlavní proud naší pomoci zachován. Poděkování také od předsedy Brontosaurů v Himálajích Jiřího Sázela.

Brontosauři v Himálajích

info@brontosaurivhimalajich.cz

Facebook komentáře