Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Události Reportáže

KORONA VIRUS V MALÉM TIBETU A MULBEKHU

Tibet

Virus dorazil už i do Himálají. Brontosauři v Himálajích na svém  newsletteru 3/2020 uvádí. Do 15. dubna měli v celé Indii, včetně malého Tibetu, zákaz vycházení. V naší vesnici jsou tedy na hlavní ulici rozestavení policisté a kontrolují pohyb všech vozidel.

Nakázáno je nevycházet z domu, ale prý když máte „vážný důvod“ tak se prý můžete přesunout. Co je však vážný důvod se moc neví – ani jestli to je nákup potravin nebo nemocný rodinný příslušník. Na druhou stranu, pokud jdete mimo hlavní cestu – horami, tak vás policisté nemohou zastavit, takže prakticky je to spíše omezení vycestovat autem mimo vesnici Mulbekh.

 MULBEKH v TibetuTakže samozřejmě naše škola je taky zavřená, společně s jakýmikoliv dalšími institucemi, které neposkytují jídlo, drogerii nebo léky. Začátek školního roku je tedy nejméně o měsíc odsunut a naši učitelé začínají diskutovat, jestli půjde děti učit na dálku. Online výuka zatím nepřichází v úvahu, protože ne všechny domácnosti mají smartphony.

V Malém Tibetu je zatím 11 případů, 9 v Lehu a 2 v Kargilu. Asi byste očekávali, že Korona virus zavedli do Malého Tibetu ti zpropadení turisté (do Malého Tibetu přijede ročně 3 tisíc turistů, což je stejný počet jako lidí tam žijících). Avšak v Malém Tibetu je významná muslimská komunita. Někteří z nich jeli na náboženskou pouť do Iránu … no a zbytek už je asi jasný.

Držme tedy palce, aby se v Malém Tibetu a Indii nezačala nákaza šířit a doufáme v brzké překonání krize abychom se mohli i nadále setkávat a rozvíjet naše vzájemné vztahy.

Děkujeme himálajským patronům za jejich věrnost v době koronaviru. Doposud nikdo neukončil Himálajské patronství a my si vaší loajality velmi vážíme. I když činnost Brontosaurů v Himálajích musela být limitována, pokud nám zůstanou Himálajští patroni, bude hlavní proud naší pomoci zachován. Poděkování také od předsedy Brontosaurů v Himálajích Jiřího Sázela.

Brontosauři v Himálajích

info@brontosaurivhimalajich.cz

Podobné příspěvky

Benzín v Česku může zlevnit i pod 25 korun za litr

Afri

Více než tisíc lidí demonstrovalo proti EET

Jaroslav Hauer

Na pražském Černém mostě se dnes sešli pravicoví radikálové

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady