Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Ekonomika Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Středočeský kraj ušetří na elektřině téměř 6 milionů korun

Středočeský kraj ušetří v roce 2015 téměř 6 milionů za dodávky elektrické energie. Výhodné dodávky si kraj stejně jako v loňském roce zajistil prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno. Od společnosti CENTROPOL ENERGY, která se stejně jako vloni stala jeho dodavatelem elektrické energie, odebere téměř 22 GWh za více než 22 milionů Kč.

Zajištění dodávek elektrické energie a plynu prostřednictvím České komoditní burzy je pro nás skvělou cestou, jak dosáhnout té nejlepší ceny a výrazných finančních úspor. Středočeský kraj se chová jako správný hospodář, který úspory ve výši šesti miliónů korun bude moci investovat do oblastí, kde se jich akutně nedostává,řekl hejtman Miloš Petera.

Společně s Prahou je pro nás Středočeský kraj jedním z nejprestižnějších zákazníků na trhu, jehož důvěra nás těší a motivuje k dalšímu zlepšování služeb,“ zhodnotil význam kraje coby odběratele energií předseda představenstva CENTROPOL ENERGY Aleš Graf.

Dodávky elektrické energie budou díky úspěšnému centrálnímu nákupu proudit od Centropolu do příspěvkových organizací Středočeského kraje – do domovů pro seniory, muzeí, ústavů sociálních služeb, do Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, základních a středních škol, dětských domovů a dalších organizací.

CENTROPOL ENERGY, a.s., je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. Od roku 2013 se společnost dvakrát dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012.

Podobné příspěvky

Brány kostelů a jiných sakrálních objektů se otevřely i letos!

Šebík

Praha 14 organizuje šití roušek. Prozatím zajistila 700 metrů látky

Afri

Dne 13. srpna 1945 se splnil sen čs. stíhačů

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady