Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiEkonomikaStředočeský kraj ušetří na elektřině téměř 6 milionů korun

Středočeský kraj ušetří na elektřině téměř 6 milionů korun

Středočeský kraj ušetří na elektřině téměř 6 milionů korun

Středočeský kraj ušetří v roce 2015 téměř 6 milionů za dodávky elektrické energie. Výhodné dodávky si kraj stejně jako v loňském roce zajistil prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno. Od společnosti CENTROPOL ENERGY, která se stejně jako vloni stala jeho dodavatelem elektrické energie, odebere téměř 22 GWh za více než 22 milionů Kč.

Zajištění dodávek elektrické energie a plynu prostřednictvím České komoditní burzy je pro nás skvělou cestou, jak dosáhnout té nejlepší ceny a výrazných finančních úspor. Středočeský kraj se chová jako správný hospodář, který úspory ve výši šesti miliónů korun bude moci investovat do oblastí, kde se jich akutně nedostává,řekl hejtman Miloš Petera.

Společně s Prahou je pro nás Středočeský kraj jedním z nejprestižnějších zákazníků na trhu, jehož důvěra nás těší a motivuje k dalšímu zlepšování služeb,“ zhodnotil význam kraje coby odběratele energií předseda představenstva CENTROPOL ENERGY Aleš Graf.

Dodávky elektrické energie budou díky úspěšnému centrálnímu nákupu proudit od Centropolu do příspěvkových organizací Středočeského kraje – do domovů pro seniory, muzeí, ústavů sociálních služeb, do Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, základních a středních škol, dětských domovů a dalších organizací.

CENTROPOL ENERGY, a.s., je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. Od roku 2013 se společnost dvakrát dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012.

Facebook komentáře