Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Ekonomika Středočeský kraj Tiskové Zprávy

Rada kraje rozdělila 1,5 milionu korun na rozvojové projekty v kultuře

Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu rozdělila celkem 1,5 milionu korun na rozvojové projekty příspěvkových organizací v kultuře. Kraj nechá opravit například muzeum v Kouřimi či poskytne peníze na zpracování dalších archeologických nálezů. „Měli bychom se snažit pečovat o kulturní památky v našem kraji, zachovat je a předat dalším generacím. Díky přiděleným penězům na péči o ně se zvýší atraktivnost kraje pro návštěvníky,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Podpořili jsme Regionální muzeum v Kolíně, které obdrželo jeden milion korun na nezbytnou údržbu objektů v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, které se nacházejí ve špatném stavu. Dále třeba expozici ve faře v Dolní Krupé za 100 tisíc korun a další projekty,“ uvedl radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Neodkladnou rekonstrukci ve skanzenu v Kouřimi vyžaduje špýchar z Hrádku, studna z Kozojed, chalupa z Budče, statek z Týřovic, kovárna ze Starého Bydžova, pumpa ze Zalán, boží muka sv. Prokopa z Kostelce nad Černými lesy. Regionální muzeum v Kolíně získá také 100 000 korun na vydání publikace o chrámu sv. Bartoloměje. Ústav archeologické péče z přidělených financí zpracuje další část archeologických nálezů z Jezuitské koleje v Kutné Hoře, které se nyní nacházejí nezpracované v depozitářích.

Muzeum Mladoboleslavska obdrží 100 000 korun na expozici v budově fary v Dolní Krupé, Středočeské muzeum v Roztokách získá 30 000 korun na nákup entomologické sbírky Jaromíra Strejčka. Muzeum Podblanicka si zmodernizuje pokladní systém za 150 000 korun a u Památníku Karla Čapka se za 100 000 Kč vybuduje nové dopravní značení pro návštěvníky.

Podobné příspěvky

Kam vyrazit s ratolestmi o prázdninách? Celebrity, dokonce i ty bezdětné, jsme vyzpovídali na minigolfu, který si zahrály přímo v areálu nákupního centra Europark Štěrboholy.

Šebík

Čtyři české kanceláře dosáhly na nejvyšší ocenění

Afri

OKStrana s partnery ze strany Zdravého rozumu a Patrioty připravuje mezinárodní konferenci O střetu kultur v pražském TOP hotelu 19. 10. v 10hod.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady