Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Ekonomika

Český Goodwill 2017

spolecne-foto

 Jubilejní pátý ročník prestižního ocenění pro firmy, kterých si lidé váží – Český Goodwill 2017 byl zahájen. Od 17. dubna do 31. května může veřejnost znovu nominovat podnikatele a společnosti, kterých si váží za jejich odpovědný přístup k podnikání, a prostřednictvím nominace na ocenění Český Goodwill jim veřejně vyjádřit své uznání za poctivou práci.

„Nominační fázi jsme otevřeli o měsíc dříve oproti uplynulým ročníkům,“ informovala Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka české poradenské skupiny HPCG, která je pořadatelem a organizátorem ocenění Český Goodwill, a doplnila vysvětlení: „S ohledem na rostoucí prestiž ocenění a jubilejní pátý ročník, očekáváme opět nárůst počtu nominací. Díky posunutí nominační fáze následně budeme mít dostatek prostoru pro zpracování nominací, oslovení nominovaných s informací o jejich nominaci a žádostí o její přijetí, stejně tak i na přípravu medailonků finalistů v kvalitativní úrovni, kterou jsme nastavili v předchozích letech.“ Fáze zpracování nominací potrvá od června do srpna. NOMINOVAT může: široká veřejnosti – zaměstnanci, obchodní partneři (zákazníci, dodavatelé), členové místních komunit, obdivovatelé, aj., každý individuálně podle vlastních priorit a morálních hodnot.  Koho můžete nominovat: podnikatele nebo společnosti, které ke svému podnikání přistupují odpovědně, jednají férově se svými zaměstnanci či obchodními partnery, chovají se eticky vůči nejširšími okolí své firmy, a pomáhají tak budovat „dobrou budoucnost“ (goodwill) pro všechny své příznivce.

Galavečer
Galavečer

Loňského čtvrtého ročníku soutěže se zúčastnilo 111 firem. Odborná porota vybrala 16 firem a institucí z celkového počtu 74 nominovaných, které postoupily do finále. Do finále projektu za uplynulé ročníky postoupilo celkem 212 firem, z toho šest desítek vážených podnikatelů získalo ceny pro další rozvoj svého odpovědného podnikání, které věnuje organizátor a partneři projektu, v celkové hodnotě přesahující hodnotu 3 milionů korun.

Projekt letos opět nabídne čtyři základní kategorie, do kterých je možné vážené firmy nominovat: Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš. Všichni nominovaní podnikatelé, kteří svou nominaci přijmou, budou rovněž automaticky zařazeni do hlavní kategorie veřejnosti – Osobnost Českého Goodwillu. Medailonky finalistů 5. ročníku ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, budou o půlnoci 31. srpna uveřejněné na webových stránkách www.cesky-goodwill.cz.

V září bude následovat hodnotící fáze. V základních kategoriích zvolí nejsilnější příběhy odborná porota ve dvoukolovém hodnocení. Porota je složená z ambasadorů a zástupců partnerů projektu a má lichý počet členů. Oficiálními ambasadory projektu Český Goodwill jsou Stanislava Dufková, nositelka ceny Ď a oblíbená reportérka Českého rozhlasu, Gabriela Slováková, ředitelka ženské věznice, Miroslav Krištof, majitel olomoucké rodinné firmy Lorika a nositel ocenění Mecenáš Českého Goodwillu 2015, a Václav Blahunek, šéfdirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Čestní ambasadoři mají za cíl zvyšování prestiže a povědomí o ocenění Český Goodwill mezi širokou veřejností.

Michaela Bílá Čížková
Michaela Bílá Čížková

Od 1. do 30. září bude na webu projektu rovněž probíhat hlasování veřejnosti, které rozhodne o novém nositeli titulu Osobnost Českého Goodwillu 2017. Kategorii Osobnost dosud s převahou ovládly ženy. Loni největší přízeň veřejnosti získala jednatelka firmy Happy Foto Michaela Bílá Čížková (3.973 z celkového počtu 11.364 hlasů). V loňském ročníku získali ocenění v kategorii Tradice Madeta, v kategorii Inovace Flowmon Networks, v kategorii Partner ENIKA.CZ.  Jako Mecenáš Českého Goodwillu 2016 byl zvolen Jan Tuček ze společnosti STEM/MARK za pro bono výzkumný projekt, ve kterém se STEM/MARK zaměřil na lidi v předdůchodovém a nastupujícím důchodovém věku. a na vyvracení různých mýtů a stereotypů spojovaných se seniory.

Mimo hlavní kategorie byla loni udělena zvláštní cena poroty organizacím EB Centrum ČR a DEBRA ČR, které se společným úsilím snaží ulehčit těžký úděl lidí s onemocněním zvaným ‚nemoc motýlích křídel‘, a zvláštní cena partnera Valašskému muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které atraktivní a nezapomenutelnou formou představuje zvyky a tradice našich předků.

V projektu Český Goodwill o nominaci nerozhoduje předmět podnikání, velikost podniku ani hospodářské výsledky. Rozhodující je odpovědný přístup k podnikání, kterého si okolí firmy váží. Vedle sebe tak mohou uspět malé i velké firmy. „Tuto skutečnost nejvíce oceňují samotní nominovaní. Stejné podmínky pro firmy bez rozdílu velikosti dodávají malým, středním i velkým firmám velkou motivaci,“ uvedla Hlavatá s tím, že finalisté také vítají možnost poučit se od sebe navzájem. Největším oceněním poctivé práce účastníků projektu Český Goodwill je ale už samotná nominace.

 Pro letošní jubilejní ročník přichystala firma HPCG řadu novinek pro nominující i nominované. „S rostoucím povědomím o projektu mezi širokou veřejností roste prestiž ocenění. Neusínáme však na vavřínech a neustále se snažíme posouvat vysokou laťku kvality výše,“ vysvětlila výkonná ředitelka HPCG Lenka Hlavatá. Nominující tak letos mají například možnost uvést referenční osoby, které mohou jejich nominaci potvrdit a dodat jí tak na váženosti. Na nominované finalisty pak čeká příjemné překvapení v rámci slavnostního galavečera, který je vyvrcholením každého ročníku a uskuteční se v říjnu v Praze.

Nejvýznamnější novinkou pro rozvoj projektu je jeho zahraniční expanze – letos se v premiérovém ročníku představí na Slovensku ocenění Slovenský Goodwill 2017. Nad transparentním průběhem projektu každoročně dohlíží světově uznávaná certifikační autorita TÜV SÜD Czech.

Jaromír Hampl

 

Podobné příspěvky

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku

Afri

Průmyslová výroba v ČR v říjnu pozitivně překvapila

Afri

Benzín i nafta dál cenově padají, za týden zlevnily opět o desítky haléřů.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady