Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Události Business

Držitelkou ocenění Žena regionu za Hlavní město Praha se stala Petra Řehořková

projekt zena regionu

Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Hlavní město Praha stala Petra Řehořková, která mimo své zaměstnání podporuje řadu charitativních projektů, jakými jsou například nadace Dobrý anděl nebo Kapka naděje. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Prahy nejvíce hlasů.

Petra ŘehořováPetra Řehořková je zakladatelka kliniky estetické a laserové medicíny.

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v úterý 25. srpna v prostorách Primátorské residence v Praze. Ocenění Petře Řehořkové předal za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů radní Hlavního města Prahy Vít Šimral a výkonná ředitelka neziskového projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Není jediná finalistka, kterou jsem měl tu čest na slavnostním vyhlášení poznat, která by si nezasloužila titul Žena regionu. Opravdu dokáží sloučit pro mnoho z nás zcela neslučitelné. Jsem opravdu velice rád, že jsem měl možnost seznámit se se všemi příběhy. Vzbouzí to ve mně notnou dávku pokory a uznání. Blahopřeji paní Petře Řehořkové k regionálnímu vítězství a přeji všem ženám nejeden životní úspěch,“ vyjádřil svou podporu radní Hlavního města Prahy Vít Šimral.

Petra Clinic pro klienty i zaměstnance působí jako rodinná firma

Vít ŠimalVítězka ceny Žena regionu za Hl. město Praha Petra Řehořková je zakladatelka kliniky estetické a laserové medicíny Petra Clinic health s.r.o., a matka tří synů. Petra začala podnikat v roce 2002, kdy vymyslela řadu beauty a fitness programů. Petra Clinic pro klienty i zaměstnance působí jako rodinná firma nejen proto, že jí Petra vede se svým manželem, ale i díky jejímu osobitému přístupu, kde dá každému pocit výjimečnosti. Spolu s manželem také podporují řadu charitativních projektů, jakými jsou například nadace Dobrý anděl nebo Kapka naděje.  Velký obdiv zaslouží situace, kdy jednoho ze synů v jeho deseti letech resuscitovala po těžké operaci mozku, a to úspěšně. Díky tomuto činu obdržela od ředitele pražské záchranky stáž, kterou zde také jako zdravotní sestra absolvovala. Velmi ráda vaří a všem svým přátelům a známým připravuje neobvyklé oslavy svátků a narozenin.

Žena regionu

Petra Řehořková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 12. října 2020 v Senátu Parlamentu ČR.

Finalistky 11. ročníku za hlavní město Praha:

Petra Adamová

Petra podporuje malé a střední firmy v jejich růstu ve svém bydlišti Příbram i v Praze, kde sama podniká. Pořádá již pátým rokem networkingová setkání, která přinášejí ovoce v podobě nových propojení, spolupráce, obchodů, ale hlavně přátelství. Nyní v období post-Covid-19 pomáhá podnikatelům na nohy. A spolupracuje i s nadací Skutky naděje, jež podporuje hendikepované a geneticky nemocné děti.

Pavla Baťková

MUDr. Pavla Baťková se každý den věnuje záchraně lidských životů. Pracuje totiž u Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy, a navíc je také skvělou anestezioložkou. Pro své okolí i kolegy je ale především známá jako obětavý, skromný člověk s krásnou duší. Pro své psí miláčky by udělala všechno na světě.

Klára Chábová

Klára již dvanáct let vede spolek Mimo domov, v rámci kterého dětem pomáhá lépe zvládat odchod z ústavní péče. Tým spolku realizuje výjezdy do dětských domovů či zážitkový festival OUT of HOME, kde dětem představuje nejrůznější profese a volnočasové aktivity v prostředí reálných firem a institucí. Věnuje se osvětě, usiluje o systémové změny, pořádá konference, workshopy, besedy a dvouletou tour s filmem Dospělým ze dne na den.

Klára Dvořáková

Klára od dětství ráda leze po horách a později zjistila, že horští průvodci mají sice hlavu v oblacích, ale občas potřebují odbornou podporu právníka. Tak nejen sama jezdila po světě a lezla po horách, ale začala především všem v této oblasti dobrovolně pomáhat. Spoluzaložila Český spolek horských průvodců a je předsedkyní skupiny právních expertů Mezinárodní horolezecké federace. To ji dovedlo až k tomu, že se stala přední českou odbornicí na cestovní právo, o kterém napsala i knihu.

Klára Haunerová

Kláře se ve 23 letech podařilo otevřít svou vlastní školu se zaměřením na fashion design, dnes Institut módní tvorby.  Současně se založením Institutu strávila následující léta cestováním po celém světě. Aktivní život na cestách a časté stěhování ji inspirovali ke změně k dosavadnímu přístupu k životu a svou životní filozofii sepsala v motivační knize Méně Mít, Více žít. Aktivně se věnuje ekologii a osobnímu rozvoji.

Lenka Krejčová

Lenka je ředitelkou neziskové organizace DYS-centrum Praha. Ve své praxi se věnuje diagnostice, poradenství a terapii lidí s výukovými obtížemi či poruchami chování. Je propagátorkou tzv. dynamické diagnostiky a podílela se na zavedení všech těchto stávajících metod v ČR. Zároveň je spoluzakladatelkou laboratorní školy ZŠ Poznávání, první svého druhu v Praze. Vyučuje na Univerzitě Karlově, je autorkou a publikuje vlastní odborné články a knihy navazující na její práci. Snaží o to, aby široká veřejnost porozuměla těm, kteří se potýkají s dyslexií nebo ADHD.

Věra Majerová

Věra je česká socioložka a ekonomka působící na Katedře humanitních věd Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity. Je řešitelkou řady tuzemských i zahraničních grantů, autorkou a spoluautorkou odborných monografií a článků, ať už českých, anebo zahraničních. Je členkou vědeckých rad dvou českých vysokých škol, členkou oborových rad VŠE v Praze a FF UK, odborných organizací a redakčních rad vědeckých period. V roce 2001 získala nejvyšší vědecko-pedagogickou hodnost, když se stala jako jedna z mála žen profesorkou v jejím oboru.

Kateřina Novotná

Kateřina figurovala nejprve jako kouč v dětských domovech a později jako mentor a psychoterapeut celých rodin. S kolegyní založila Akademii rodičovství a vybudovaly soukromou rodinnou poradnu. Spoluvydala knihu o tématu komponovaných rodin a jejich soužití. S více než 200 dalšími dobrovolníky, pod záštitou České asociace pro psychoterapii, telefonicky pomáhali v době koronavirové na psychoterapeutické lince Anténa. I když byl projekt původně zamýšlen pouze na dobu nouzového stavu, některé terapeuty včetně Kateřiny myšlenka a zkušenosti nadchly natolik, že po telefonu pomáhají i nyní.

Michaela Stachová

Michaela je ředitelkou Nadace Krása pomoci Pomáhá osamělým seniorům vést důstojný život v domácím prostředí. Reprezentovala český neziskový sektor na jednáních OSN v New Yorku. V době koronavirové krize od rána do pozdních večerních hodin organizovala psychologickou i materiální pomoc starším lidem, které pandemie uvěznila v jejich domovech, rozvážela nezbytné potřeby, ale také třeba dobré čtení a květiny, aby osamělým seniorům přinesla v tomto stresujícím období trochu radosti.

Martina Voráčková

projekt Žena regionu

Email: martina@primeco.cz

www.zenaregionu.cz

 

O soutěži:

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Ústeckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

 

Podobné příspěvky

REPORTÁŽ: "Putin je hromadný vrah!", hlásaly transparenty na akci MikroMaidan

Afri

Pandemie podpořila zájem o tankovací karty

Afri

Hadouken! přivedli publikum na Sázava Festu do varu

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady