Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiDopravaŽelezniční stanice Nučice…

Železniční stanice Nučice…

Železniční stanice Nučice…

Železniční stanice Nučice – bude součástí integrované pražské dopravy

Rada Středočeského kraje na pravidelném jednání dne 29. září 2014 schválila zavedení plné integrace Pražské integrované dopravy (PID) do železniční stanice Nučice-zastávka. „Dojde k přemístění označovače jízdenek PID ze stanice Hostivice-Litovice do stanice Nučice – zastávka. Nyní je zde zavedena částečná integrace PID, kdy je možné používat pouze časové kupóny. Umístěním označovače do zastávky Nučice budou moci cestující využít i jízdenky pro jednotlivou jízdu,“ vysvětlil středočeský hejtman Miloš Petera.

Až dosud mohli zastávku Nučice jako součást PID využívat pouze cestující s opencard. Nyní nově mohou lidé se zakoupeným lístkem cestovat libovolnými spoji po celou dobu platnosti jízdenky. „Ze zastávky Nučice mohou nově cestující se zakoupenou jízdenkou za 36 korun například na Smíchově přestoupit na metro a dojet až na druhou stranu Prahy,“ doplnil hejtman.

Odebrání označovače jízdenek ze stanice Hostivice-Litovice neomezí cestující na této železniční trati, neboť podle hejtmana po zavedení provozu na nových železničních zastávkách v Hostivici a Chýni pozbyla stanice Hostivice-Litovice svého významu pro přepravu cestujících.

Železniční zastávka Nučice se nachází na trati S6 Praha – Smíchov – Rudná u Prahy – Nučice – Beroun. Ve všední dny tady v době od 4:00 do 23:00 zastavuje celkem 25 osobních vlaků.

Facebook komentáře

Sdílejte články