Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Business

Oslava podnikatelů a 100 let česko-slovenské státnosti

Slavnostní galavečer 6. ročníku Český Goodwill 2018(ČG) s mezinárodní účastí podnikatelů a VIP hostů se konal v reprezentačních sálech Staroměstské radnice. Téměř dvě stovky hostů si také připomněly 100. výročí založení ČSR. ČG je prestižní ocenění pro firmy, kterých si lidé váží pro jejich odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci. Cílem je upozornit širokou veřejnost na to, že podnikatelé jsou nositeli důležitých etických hodnot a morálních kvalit.

Galavečera se zúčastnil Velvyslanec Slovenské republiky v Praze Peter Weiss, kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze Erik Black, a další významní představitelé veřejného života České i Slovenské republiky. Společně oslavili 100 let česko-slovenské státnosti a podnikatelských úspěchů.  Hudební doprovod obstaralo Kvinteto Hudby Hradní stráže a PČR. Na úvod zazněla píseň Hoši od Zborova, kterou na počest českých legionářů složil Karel Hašler. Za uplynulých 5 let bylo nominováno 500 soutěžících, z nichž vzešlo 287 finalistů, oceněných bylo 63 firem. Letos odborná porota i veřejnost vybírali z víc jak 70 podnikatelů, kteří se do finále dostali z původních 163 došlých nominací.

V kategorii Tradice zvítězila společnosti Barvy Framar Františka Martínka. Jde o rodinnou firma, kterou v roce 1905 založil František Martínek. Jeho syn František junior vybudoval nový výrobní závod v pražských Modřanech a otevřel krám v Pařížské ulici. V březnu 1949 byla firma znárodněna. Po sametové revoluci se syn Jiří pustil do obnovy rodinné tradice. V současnosti má firma 12 zaměstnanců, 9 moderních tónovacích strojů, které namíchají tisíce různých odstínů barev. Vnučka Monika bude v rodinné tradici pokračovat už ve čtvrté generaci. Stříbro získaly Ateliéry Bárta Tomáše Bárty. Restaurátorská firma se kromě restaurování, specializuje i na řezbářské práce a umělecké truhlářství.  Na bronz dosáhla Asociace Entente Florale CZ Drahomíry Kolmannové s projektem Má vlast cestami proměn. Přibližuje návštěvníkům prostřednictvím fotografií a příběhů stav oprav různých staveb před rekonstrukcí a po ní.

V kategorii Inovace vyhrála Firma BEZNOSKA, s.r.o., je ryze českým rodinným podnikem, která vyrábí implantáty, nástroje a operační pomůcky určené pro potřeby ortopedie a traumatologie, působí po celé ČR i v zahraničí, jednatelem je Petr Milata, ml.

Druhá je NIRVANA SYSTEMS Pavla Březiny, přední výrobce vybavení pro motorový paragliding, poskytuje i kompletní informační a poradenský servis. Firma ze Zlína dnes působí po celém světě.

Třetí firmu Gappay s.r.o. založil ji Jiří Tichý v roce 1992, zabývá se výrobou a prodejem kynologických potřeb. Zástupci firmy působí na všech kontinentech světa, jedná se o cca 50 dealerů

V kategorii Partner zvítězil ředitel Přírodní školy František Tichý, který je učitelem. Přírodní školu založil v roce 1993 jako alternativu k velkým státním gymnáziím. V roce 2012 byla Přírodní škola jako jediné gymnázium v ČR zařazena mezi nejinovativnější školy zemí OECD. Druhou příčku obsadila Dobromila Darnadyová   s firmou Epita-DD, která se specializuje na sortiment pro ženy po ablaci prsu Třetí se umístil Shopsys s.r.o. Petra Svobody. Shopsys už 15 let staví přední české a slovenské e-shopy. Macenášem ČG 2018 se stal Vladimír Zábranský zakladatel PRVNÍ CHODSKÉ s.r.o. PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o. je rodinná, ryze česká úspěšná firma, která je na trhu již více než 25 let. Firma byla oceněna tituly Firma roku Plzeňského kraje, TOP odpovědná firma. Vladimír Zábranský je zakladatelem Nadačního fondu Schody do života, který usnadňuje dětem z dětských domovů vstup do života. Firma provozuje síť specializovaných prodejen střešních materiálů. Patří mezi tři největší dodavatele střech v ČR. Porota udělila Zvláštní cenu firmě Vlček Basses. Miroslav Vlček je přední český stavitel baskytar s více než 22letou zkušeností.   Veřejnost po celé září hlasovala v kategorii Osobnost, bylo přijato 15.774 platných hlasů. Nejvíce hlasů 3.741 dostal Robert Plicka, AK Plicka & Partner) Advokátní kancelář Roberta Plicky (AK-RP) poskytuje komplexní právní služby ve všech oblastech českého i unijního práva českým a zahraničním klientům. Zakladatel kanceláře, Robert Plicka, je předním českým advokátem specializujícím se mj. na trestní právo, transakční poradenství a oblast ochrany zvířat a životního prostředí. Druhý byl se 3.405 hlasů Stanislav Šťastný, první volnočasový EKOPark Liberec. EKOPark na ploše 5 000 m2 skýtá inspirativní prostředí pro aktivní i relaxační trávení volného času pro návštěvníky všech věkových kategorií. Třetí s 1.638 hlasů byla Aneta Adamčíková zakladatelka Biorythme, nové značky přírodní kosmetiky. Nabízí deodoranty, pleťové krémy a balzámy na rty. Letos sama vyrobí přes 30 000 kusů deodorantů. Všechny produkty jsou 100 % vegetariánské, netestované na zvířatech a bez konzervantů.

Nad transparentním průběhem projektu i letos dohlížela světově uznávaná certifikační autorita TÜV SÜD Czech.

Záštitu projektu tradičně poskytla AMSP ČR, primátorka Hl. m. Prahy Adriana Krnáčová a Velvyslanec Slovenské republiky v Praze Peter Weiss. Partnery ocenění jsou společnosti Lorika CZ, Etnetera, X Production, národní značka kvality KLASA.

Galavečer Český Goodwill 2018 se konal s finančním přispěním Středočeského kraje. Autorem projektu a organizátorem ocenění Český Goodwill je česká poradenská skupina HPCG (Hlavatý & Partners Consulting Group. Nominace zasílá široká veřejnost prostřednictvím online formuláře. Do ročníku 2019 je možné nominovat do 30. června 2019. Pro více informací navštivte www.cesky-goodwill.cz.

Jaromír a Věra Hamplovi

František Tichý
Vítězové tradice
Ing. Hlavatý
firma Beznoska
firma Vlček Basses
firma Barvy Framar
Robert Plicka

      

Podobné příspěvky

Získejte finanční podporu od Tesca v jejich celostátní soutěži

Ilja Hynek

Logistický startup DoDo vstupuje do Maďarska a pokračuje v expanzi na Slovensku

Afri

Za Dušičky letos Češi utratí necelou miliardu

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady