Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Technika Software

WC kompas to je aplikace,která ukáže nejbližší toaletu

WC kompas nově zobrazí přes 13 tisíc toalet

Třídit je můžete podle dostupnosti, typu, ceny i bezbariérového přístupu

Praha, 30. července 2019, Více než 13 tisíc veřejných i neveřejných toalet naleznou nově na mapě České republiky uživatelé aplikace WC kompas. Tu si mohou zdarma stáhnout do svých chytrých telefonů. K vytvoření online mapy přivedly organizaci Pacienti IBD praktické zkušenosti pacientů s idiopatickými střevními obtížemi. Ani ve velkých městech totiž nelze mnohdy rychle a důstojně vyřešit základní lidské potřeby.

Vracíte se večer z akce a nevíte kam na toaletu? Jste s dětmi na procházce městem a potřebujete nutně na toaletu? WC kompas je aplikace, která na základě GPS lokace ukáže nejbližší toalety ve vašem dosahu. Kromě otevíracích hodin se v ní dozvíte, jak jsou toalety čisté, kolik se za ně platí a jestli jsou například bezbariérové.

“Naši pacienti poměrně často řeší nutnost návštěvy toalety. Snažili jsme se jim alespoň tuto situaci ulehčit a zároveň pomoci i široké veřejnosti. Veřejných toalet je totiž i ve větších městech žalostně málo a jejich úroveň není vždy dostačující,” říká předsedkyně organizace Pacienti IBD Martina Pfeiferová.

V online mapě toalet jsou zaznačené také speciální toalety, které jsou neveřejné, a jsou přístupné pouze pacientům, kteří vlastní WC kartu. K iniciativě se připojila například Policie ČR, která pacientům zpřístupnila toalety na svých služebnách.

Stáhněte si zdarma aplikaci v App Store nebo Google Play a přidávejte toalety také!

Pro koho to je?

Aplikace slouží všem, kteří řeší problém kam na toaletu. Pomůže tedy osobám se zdravotním postižením, ale třeba i maminkám s dětmi či seniorům.

Jak to funguje?

Online mapa veřejných toalet WC kompas umožňuje všem uživatelům internetu, počítačů a mobilních zařízení nalézt nejbližší dostupné WC na základě jejich geografické polohy. Vkládat nové toalety a hodnotit ty, jež jsou v mapě zaneseny, může úplně každý.

WC karta

Trpíte nespecifickým střevním onemocněním? Byl vám diagnostikován dráždivý tračník? Jste stomik, celiak nebo pacient s postižením střev po operaci? Právě pro vás je určena WC karta. Její předložení vám pomůže s rychlejším zpřístupněním veřejných i neveřejných toalet. Podmínky používání a získání WC karty naleznete na www.wckarta.cz.

Pacienti IBD

Jsme pacientská organizace Pacienti IBD z. s. Proč právě IBD? Od roku 2008 pomáháme, sdružujeme a edukujeme pacienty s idiopatickými střevními záněty = IBD (z anglického inflammatory bowel diseases). Máte Vy, Vaše dítě či někdo Vám blízký Crohnovu chorobu nebo ulcerózní kolitidu? Tak právě pro Vás vydáváme ve spolupráci s Pracovní skupinou lékařů pro idiopatické střevní záněty při České gastroenterologické společnosti odborné publikace a brožury, pořádáme vzdělávací semináře, neformální setkání a konference. Zdarma nabízíme odborné online poradny; právní, výživovou a lékařskou. Podrobnější informace naleznete na www.crohn.cz.

Podobné příspěvky

Termín návratu letadel Boeing 737 Max do provozu se stále odsouvá

Afri

FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2020

Afri

Město Příbram hledá kupce na vláček

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady