Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Vesmír

Čeští studenti se v USA zúčastnili stáže ve vyhlášeném vesmírném centru Space & Rocket Center.

Sedm studentů z České republiky díky speciálnímu stipendijnímu programu Honeywell Leadership Challenge Academy získalo zážitky na celý život. Vyzkoušeli si, jaký výcvik podstupují astronauti, a absolvovali interaktivní workshopy a přednášky. Na řadu přišel
i simulovaný start raketoplánu. – V letošním roce se unikátního programu Honeywell Leadership Challenge Academy (HLCA), který proběhl ve vyhlášeném vesmírném centru NASA, určeném pro návštěvníky v americkém městě Huntsville státu Alabama, zúčastnilo celkem 306 studentů
z 39 zemí. Z České republiky se do něj zapojilo 7 studentů středních škol z Prahy, Staré Boleslavi, Uherského Hradiště a dalších měst.

„Program HLCA byl velmi pestrý, vyslechli jsme mnoho přednášek a plnili různé úkoly. Vyzkoušeli jsme si let do vesmíru včetně výstupu do kosmu i ovládání leteckých simulátorů. Prožil jsem zde spoustu skvělých zážitků, získal nové zkušenosti a poznal úžasné lidi z celého světa. Jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto projektu,“ shrnuje dojmy ze stáže Daniel Švadlenka, student Gymnázia J. S. Machara.

„Program HLCA byl velice intenzivní a zajímavý. Na mém žebříčku nejlepších aktivit se hned za simulátory stíhaček, ve kterých jsme strávili celkem až 8 hodin, zařadila centrifuga, extrahování DNA jahody nebo stavění vlastní malé raketky. Nejraději z celého týdne ale vzpomínám na lidi, které jsem tam poznala. Byli tam lidé ze všech koutů světa a jsem moc šťastná, že jsem měla možnost udělat si nové přátelé, se kterými jsem stále v kontaktu,“ shrnuje dojmy ze stáže Kateřina Otáhalová, studentka střední školy Gymnázium Židlochovice.

HLCA si klade za cíl popularizovat vědu pro studenty středních škol a podpořit jejich zájem o kariéru v oblasti vědy a techniky. Speciální program zahrnuje řadu vědecko-technologických workshopů, přednášek a týmových cvičení, při kterých se děti zaměstnanců společnosti Honeywell ve věku od 16 do 18 let učí zábavnou a interaktivní formou používat teoretické znalosti z oblasti vědy, techniky, inženýrství a matematiky do praxe. Velký důraz je kladen na rozvoj vůdčích schopností a dovedností každého studenta.

Vybraní studenti si v americkém vesmírném centru Space & Rocket Center například vyzkoušeli navrhnout, postavit a otestovat jimi sestrojenou raketu a prošli simulovaným tréninkem pro skutečné astronauty. Během programu se také setkali s vědci, inženýry a bývalými astronauty, kteří jim přiblížili své vlastní profesní zkušenosti.

„Naším dlouhodobým cílem je rozvoj nové generace vědců, inženýrů a vedoucích pracovníků, kteří se budou muset ve svých profesních životech poprat s řadou složitých výzev budoucnosti,“ uvedl Michael Bennett, prezident Honeywell Hometown Solutions. „HLCA zapojuje výjimečné studenty do komplexního vzdělávacího programu, jenž studentům pomáhá zvýšit svůj potenciál a pracovní uplatnění v oblastech vědy a techniky.“

Po přísném výběrovém řízení udělila společnost Honeywell ve spolupráci s U.S. Space & Rocket Center od roku 2010 téměř 1 450 stipendií. Hlavními kritérii jsou dosavadní studijní úspěchy zájemců a jejich aktivní zapojení do studentské komunity.

Program je určen pro děti všech zaměstnanců společnosti Honeywell s hlavním pracovním poměrem, které studují střední školu. Stipendium, které je zčásti financováno příspěvky od zaměstnanců společnosti Honeywell, zahrnuje celotýdenní výuku, stravu, ubytování a studijní materiály.

„Aktivity společnosti Honeywell a jejích zaměstnanců mají v oblasti matematicko-vědeckých vzdělávacích projektů dlouhou historii a program HLCA je dobrým příkladem vzájemného úsilí
a závazku vůči společnosti,“ uvedla dr. Deborah Barnhart, CEO a Executive Director U.S.
Space & Rocket Center.

Více informací o programu Honeywell Leadership Challenge Academy naleznete na http://leadership.honeywell.com/.

O společnosti Honeywell
Honeywell (www.honeywell.com) je přední diverzifikovaná technologická a výrobní společnost s celosvětovou působností, kterou časopis Fortune řadí mezi stovku nejúspěšnějších firem. Je dodavatelem výrobků a služeb pro letectví, řídicích technologií pro budovy, domácnosti a průmysl, turbokompresorů a speciálních materiálů. Společnost sídlí v Morris Township, New Jersey a její akcie se obchodují na newyorské, londýnské a chicagské burze cenných papírů. Další informace o společnosti získáte na adrese www.honeywellnow.com.

O Honeywell Hometown Solutions
Honeywell Initiative for Science and Engineering je součástí filantropické divize Honeywell Hometown Solutions, jejímž prostřednictvím společnost zaměřuje své úsilí na pět důležitých oblastí společenské odpovědnosti: bezpečnost
a ochranu rodiny, bydlení, vzdělávání v oboru matematiky a přírodních věd, domov a jeho zachování a humanitární pomoc. Společně s předními neziskovými organizacemi a veřejnými institucemi společnost Honeywell vyvinula účinné programy k naplňování souvisejících potřeb v místech, kde podniká. Více informací naleznete na www.honeywell.com/citizenship.

O Honeywell v České republice
Pro společnost Honeywell je Česká republika evropskou základnou pro realizaci globální technologické strategie. V roce 1993 byla otevřena pražská laboratoř Honeywell, o 10 let později následovalo brněnské vývojové centrum.
V roce 2006 se vývojové centrum v Brně stalo součástí mezinárodní sítě výzkumných, vývojových a technologických center Honeywell Technology Solutions, která pokrývá Spojené státy, Čínu, Indii a Českou republiku. Brněnské centrum poskytuje globální podporu různým obchodním divizím (letectví, automatizace a řízení, dopravní systémy). Honeywell disponuje rovněž dvěma výrobními závody – v Olomouci pro letecké odvětví a v Brně pro řízení systémů technického zabezpečení budov a regulace spalování. V České republice pracuje ve společnosti Honeywell více než 4 000 kvalifikovaných pracovníků.
zdroj:Ogilvy Public Relations, s.r.o.
2

Podobné příspěvky

Pražské hvězdárny a planetárium po 40 letech v novém

Afri

Mezi měsícem a zemí

Afri

Charlie Duke – svědectví

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady