Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůTechnikaSpolečnost Mironet se rozhodla zajistit 1000 počítačů dětem v nouzi

Společnost Mironet se rozhodla zajistit 1000 počítačů dětem v nouzi

PC laptob

Společnost Mironet se rozhodla zajistit 1000 počítačů dětem v nouzi

Společnost Mironet se rozhodla v době, která je náročná pro nás všechny, zajistit 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium a vyzývá veřejnost, aby se také zapojila. “Hledáme rodiny, kterým se kvůli situaci způsobené koronavirem nedostává prostředků, a jejich děti nemohou studovat na dálku. Těmto chceme pomoci. Zároveň hledáme dobrovolníky, kteří nám s tímto projektem chtějí pomoci.

Mironet těmto rodinám zajistí zapůjčení až 1000 počítačů Mironet a pokusí se získat další, které třeba někdo jiný už nevyužívá. Mironet bude spolu s nadačním fondem IT People koordinovat práci dobrovolníků, kteří se mohou do akce zapojit darem, svojí prací nebo alespoň sdílením. Všichni tito se mohou u nás zaregistrovat na stránce www.mironet.cz/koronavirus, kde jsou i další informace k celé akci” vysvětluje majitel společnosti Robert Novotný.

Tato pomoc je určena primárně rodinám, které mají dítě školního věku, nemají pro něj zajištěnu techniku pro školní vzdělávání na dálku a kvůli výpadku příjmů si tuto techniku nemohou dovolit nakoupit. Jedná se o rychlou zápůjčku techniky, kdy ji společnost Mironet po odeznění krize na konci června odebere zpět a pokud se jedná o techniku od dobrovolníků, tato poté bude věnována těm rodinám, které si nemohou dané vybavení pro své děti dovolit dlouhodobě.

Technika ze strany Mironetu bude zapůjčena za symbolických 320 Kč/měsíčně. Poplatek slouží také tomu, aby tato služba nebyla nadužívána a dostala se k těm, kteří ji nyní opravdu potřebují. Darovaná bazarová technika ze strany dobrovolníků bude poskytnuta buď za poplatek, nebo v některých případech zcela zdarma (podle vyhodnocení konkrétního případu a možností).

Pro využití techniky k vzdálenému vzdělávání je třeba internetového připojení, které bude Mironet, Nadační fond IT People a dobrovolníci zajišťovat rodinám dle místní situace a možností. Budou jednat se sousedy, s místními poskytovateli, se samosprávami a s operátory.

Lidé, kteří se chtějí zapojit jako dobrovolníci, kteří chtějí nabídnout své nepotřebné přístroje, nebo lidé, kteří chtějí požádat o zapůjčení přístroje, najdou formuláře na adrese www.mironet.cz/koronavirus. O zapůjčení techniky mohou lidé také žádat na telefonním čísle 234 700 800.

Mironet navazuje na svoji pomoc spoluobčanům, kdy při povodních v letech 2002, 2010 a 2013 vyvinul metody vedoucí k záchraně IT techniky a elektroniky poničené zaplavením. Do pomoci vložil celkem 1,2 mil. Kč a výsledkem pomoci byla zachráněná technika v celkové hodnotě přes 8 mil. Kč. Stejného pákového efektu chce Mironet dosáhnout touto akcí, nyní je krizí zasaženo celé Česko, a je proto připraven do této akce vložit řádově více peněz.

“Mironet je IT e-shop s miliardovým obratem, s fungující logistikou a schopností řídit projekty. Navíc díky předchozí pomoci máme zkušenosti a známe potřebné postupy v poskytování pomoci – věříme proto, že i tento rozsáhlejší projekt jsme schopni zvládnout a zajistit. Je však jasné, že pro úspěch tohoto projektu potřebujeme místní dobrovolníky v celé ČR, kteří zajistí odběr, instalaci a distribuci techniky i osoby, které nám pomohou akce v místě organizovat. Také věříme, že nám ostatní spoluobčané pomohou nalézt rodiny, které tuto naší nabízenou pomoc nyní potřebují,” dodává Novotný.

Robin Suchánek
PR manažer této iniciativy

Email: netwinproduction@gmail.com

Facebook komentáře