Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůTechnikaRůžová kola startují v novém designu a přináší nové služby

Růžová kola startují v novém designu a přináší nové služby

Růžová kola startují v novém designu a přináší nové služby

Za cenu MHD můžete v Praze už od úterka jezdit na kole.  Rekola se vrátila do ulic hlavního města a nejen zde, růžová kola najdete v Brně, Olomouci, Českých Budějovicích a v Teplicích. Služba bude letos připomínat systémy známé ze západních měst: uživatelé mají nově možnost jednorázové výpůjčky, služba je uzpůsobená i pro turisty a hlavní proměnou prošla samotná kola.

Letos budou po Praze a Brně jezdit prototypy vyrobené přímo pro Rekola: originální rám, košík integrovaný v řidítkách, bezdušová kola s reflexním proužkem, která zajišťují dobrou viditelnost jezdců v noci. Blikačky, snadno nastavitelné sedlo a zvonek se osvědčily už v předchozí sezóně. “Originální rámy jsme nechali vyrobit v Evropě. Vybírali jsme jednotlivé komponenty od výrobců ze sedmi zemí. A výsledkem je vymazlené kolo, které je stvořeno pro městský bikesharing,” říká zakladatel Rekol Vítek Ježek, “navíc změnou konstrukce kol a náhradou klasických plášťů za bezdušové jsme odstranili nejčastější příčiny možných poruch”.

V úterý se objeví v pražském provozu 100 kol. Jejich počet bude v ulicích narůstat podle vývoje počasí: “Nejvíce lidí vyláká na kolo obvykle až květnové počasí. Uvidíme, jak tomu bude letos, ale plánujeme vypustit v Praze do provozu 450 kol”, uvedl Ježek.

Od jednorázových výpůjček za cenu 32,- Kč si tvůrci projektu slibují vyšší dostupnost služby pro všechny: “Kombinace kola a MHD předčí autodopravu velmi výrazně. Kolo je v centru města rychlejší a levnější dopravní prostředek. Stačí jízdu po městě na kole jen zkusit, aby lidé začali na kolech jezdit běžně a užívat si pohyb. Předvídáme, že díky této zkušenosti volba mezi kolem a osobním autem bude jasná. Proto jsme se rozhodli umožnit i jednorázové výpůjčky, které jsou vhodnou nabídkou jak pro turisty, tak občany, kteří by využívali bikesharing nárazově” dodává.

Rekola_foto Vu Minh Hieu 2V rámci ročního členství lze kola nadále půjčovat a vracet do růžově vyznačených zón, roční členství vyjde na necelý 1200,- Kč.

Facebook komentáře

Sdílejte články