Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Technika Software

Dotykačka a odložení EET

EET

Komentář: Trh EET pokladen čeká konsolidace, moderním pokladním systémům ale situace nahrává. Co bude další odložení EET znamenat pro výrobce pokladních systémů? A jak se prodeje pokladen vyvíjely v uplynulých měsících?

pokladna DotykackaPetr Menclík, ředitel společnosti Dotykačka, která patří k lídrům na trhu, okomentoval situaci.

1) VÝVOJ TRHU:

Za stávající situace bude konsolidace trhu nevyhnutelná. Skupina Dotykačka v ní plánuje hrát aktivní roli a v současnosti jedná s několika subjekty.

2) POPTÁVKA PO POKLADNÍCH SYSTÉMECH

Navzdory pandemické situaci jsme v Dotykačce v uplynulých měsících evidovali nadprůměrné prodeje, zejména v segmentu horeka. Gastro provozy i maloobchod se velmi digitalizovaly a podniky se bez chytrého pokladního systému už prakticky neobejdou. Těm, kteří je využívají, se aktuální krize daří překonat lépe. I to je důvod, proč některé podniky původně primitivní EET pokladny nyní vyměňují za sofistikované systémy. Výrazně roste zejména podíl licencí s nejvyšším počtem funkcionalit.

3) KOLIK PODNIKŮ FISKALIZUJE TRŽBY

Pokud budeme hodnotit zákaznickou bázi Dotykačky z počátku roku, tak zhruba jedna desetina klientů úplně přestala používat pokladnu. Můžeme jen spekulovat, kolik jich zkrachovalo a kolik se vrátilo ke klasické kasírce.

Devět z deseti našich únorových klientů používá pokladní systém dál a třetina z nich stále vydává účtenky s FIK kódy. Ostatní si funkci fiskalizace vypnuli. Je třeba podotknout, že přibližně 15 procent klientů nefiskalizovalo ani před koronavirem (např. přijímali platby kartou, prodávali zboží s sebou, spadali do některé z dalších vln apod.).

4) JAK ODLOŽENÍ EET OVLIVNÍ NÁŠ BYZNYS

Kolkovna restauraceTéměř nijak. Dotykačka se k EET dlouhodobě staví tak, že jde čistě o splnění legislativní povinnosti, a to by mělo být zdarma. Podnikatelé by měli platit za jiné přidané hodnoty, které moderní pokladní systém přináší. V případě Dotykačky je to například objednávkový systém, aktuálně velmi potřebná funkce Vyzvednisi, možnost akceptace bezhotovostních plateb, digitalizace nákupů, řízení skladových zásob a desítky dalších funkcí.

Zatímco dřív zaměstnanci museli řadu procesů dělat složitě metodou „papír – tužka – ruční přepisy“, nyní tyto je mohou digitalizovat a automatizovat. Šetří tím čas i peníze a odpadá jim chybovost. Tyto benefity jsou stále žádanější, takže poptávka po pokladnách neklesá.

Věra Kubátová
media@dotykacka.cz

Dotykačka je poskytovatelem řešení a služeb v oblasti pokladních systémů pro malé a střední podnikatele v segmentu Horeca, obchodu a služeb. Společnost vznikla v roce 2015 a z dynamicky se rozvíjejícího start-upu je v současnosti jedním z evropských lídrů na trhu moderních pokladních systémů. Úspěšné pokladní řešení vyvinuté na platformě Android poskytuje živnostníkům, malým a středně velkým firmám spolehlivý nástroj pro zefektivnění jejich podnikání. Skupina Dotykačka s.r.o., do které kromě Dotykačky patří také Smart Software s pokladnou Markeeta zaměstnává 130 lidí ve třech zemích a obsluhuje dohromady více než 24 000 platících uživatelů. Celosvětově si aplikaci Dotykačka stáhlo na svá zařízení přes 75 000 uživatelů. Společnost má nyní obchodní zastoupení v České republice, Polsku a Německu. Už v roce 2016 se firma zařadila mezi Českých 100 Nejlepších. Dotykačka poskytuje v zahraničí svoje služby také pod značkou Dotypos. Více informací viz www.dotykacka.cz.

 

 

Podobné příspěvky

Termín návratu letadel Boeing 737 Max do provozu se stále odsouvá

Afri

Peugeot Cycles uvádí na trh řadu elektrokol Crossover

Afri

Společnost Verbatim uvedla na trh Store’n’Go Mini SSD

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady