Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hokej Sport Tiskové Zprávy

Vondrka: Člověku se splní, po čem touží

Hokejový útočník Michal Vondrka (na snímku vlevo), na klubové úrovni hráč pražské Sparty, byl v neděli doplněn na soupisku reprezentace ČR na mistrovství světa. V zápase s Německem, které Česko vyhrálo 4:2 hned při prvním střídání se ve 14. minutě první třetiny zapsal mezi střelce.

Hokej

Při třetí účasti na MS skóroval dvaatřicetiletý držitel bronzové medaile z roku 2012 poprvé a gól se mu zapíše navždy do paměti. „Kdyby mi to takhle někdo říkal, že den bude takhle vypadat, tak tomu nevěřím, ale potvrzuje se, že se člověku splní, po čem touží,” sdělil Vondrka, který na led naskočil místo Radka Smoleňáka, když trenér Vladimír Růžička zamíchal sestavou a sparťanského útočníka poslal do první pětky s Jakubem Voráčkem a Vladimírem Sobotkou. „Nebylo to o tom, že by ze mě padaly bobky. Já se na to moc těšil, a když mě Růža strčil do první lajny by jsem rád, protože tam jsou bezvadný kluci mimo led i na něm. Řekl jsem si, že z toho můžu jen profitovat.”

První trefu ve svém 16. duelu na MS zaznamenal s přispěním brusle obránce soupeře Patricka Köppchena. „Gól byl regulérní, jen jsem nevěděl, zda se to odrazilo ode mě, protože mě obránce osekával.”

Na doplnění na soupisku čekal už loni v Minsku a opět byl mezi dalšími náhradníky tím šťastnějším. “Člověk musí doufat. Součástí týmu jsou i náhradníci, tak jsem to i bral. Nic jiného mi ani nezbývalo. Musel jsem makat, abych se udržel v kondici,” podotkl Vondrka, jenž sledoval i situaci v NHL, kde padla možnost posílení týmu ČR o útočníka Montrealu Tomáše Plekance, protože jeho mužstvo vyhrálo a série 2. kola play off s Tampou bude pokračovat šestým duelem. Vondrka tak věděl, že je to další šance pro něj.

Atmosféru vyprodané pražské haly dosud vnímal jen z tribuny. “Je to veliký rozdíl. V hledišti je atmosféra výborná, to jsem asi nikdy nezažil, ale na ledě to je daleko silnější,” konstatoval Vondrka. Účast na MS v Praze byla jeho velkým snem. “Loni jsem nad tím přemýšlel a říkal jsem si, jestli to vyjde. Věděl jsem, že všichni doma budou chtít hrát a bude to těžké. Máme světové útočníky a že by se to až takhle mohlo povést, to jsem si ani nemyslel,” uzavřel Vondrka, v minulosti i hráč pražské Slavie.

Podobné příspěvky

Od Oidipovy manželky k Anně Karenině, Pavla Forest se chystá na velkou titulní roli.

Afri

Firmy a živnostníky z nejvíce zasažených oborů nesmí vláda hodit přes palubu, říkají lidovci

Afri

Nebojte se ukázat lokty a kolena!

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady