Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Velká cena Prahy to je týmové mistrovství ČR v jachtingu

Od pátku do neděle (26.–28. 10.) se konalo mistrovství České republiky týmů v jachtingu. Na Vltavě tak závodilo dvanáct šestičlenných týmů (včetně jednoho slovenského) závod proběhl na lodích třídy 420, v soubojích tři proti třem lodím.

Český jachting na startu obohatili i známě osobnosti jako například olympionik Viktor Teplý, reprezentant Ondřej Teplý či Štěpán Novotný. Podívat se přišla i Veronika Fenclová Kozelská.

V chladném počasí se odjeli všechny  rozjížďky v základní části, ale také kompletní finálová část. Tým SKIPPY STONES ve složení Petr Fiala, Lucie Chmelová, Ondřej Bobek, Tereza Jaroměřská, Pavel Bobek, Michaela Bobková, si počínal zcela suveréně a celý závod nenašel přemožitele. Vyhrál všechny rozjížďky v základní části i obě finálové jízdy. Stříbro v semifinále vybojoval loňský vítěz tým POBŘEŽÍ LIHOVINY ve složení Radek Smetana, Michaela Mertlová, Tomáš Vaidiš, Eva Matoušková, Jan Škoda, Denisa Grecmanová, který porazil po základní části druhý tým MIKEŠOVI HVĚZDIČKY (Nikola Guryča, Petra Šmídová, Zosia Burska, Jakub Solík, Petr Drahorád, Antonín Kašpar), na nějž zbyly bronzové medaile.

Originální dárky – Skippy Stones. Tři kameny. Tři přání. – byly připraveny pro každý tým, který se závodu účastnil. Skippy Stones jsou tři nádherné přírodní říční oblázky, které symbolizují tři přání. Ten, kdo Skippy Stones dostane, má na ně napsat svá přání. Součástí balení je vždy nesmazatelný fix a dopis, který popisuje původ kamenů a co s nimi udělat. Více na www.skippystones.com.

Kompletní výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/181143

 

Podobné příspěvky

Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová dvacátá Mistrovství světa třídy LASER RADIAL

Afri

Protokol WLTP oficiálně nahradil starý zkušební postup

Afri

Přijďte dnes na zápasy MMA a K1: Tahákem jsou Kincl a Buchinger!

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady