Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůSportVelká cena Prahy to je týmové mistrovství ČR v jachtingu

Velká cena Prahy to je týmové mistrovství ČR v jachtingu

Velká cena Prahy to je týmové mistrovství ČR v jachtingu

Od pátku do neděle (26.–28. 10.) se konalo mistrovství České republiky týmů v jachtingu. Na Vltavě tak závodilo dvanáct šestičlenných týmů (včetně jednoho slovenského) závod proběhl na lodích třídy 420, v soubojích tři proti třem lodím.

Český jachting na startu obohatili i známě osobnosti jako například olympionik Viktor Teplý, reprezentant Ondřej Teplý či Štěpán Novotný. Podívat se přišla i Veronika Fenclová Kozelská.

V chladném počasí se odjeli všechny  rozjížďky v základní části, ale také kompletní finálová část. Tým SKIPPY STONES ve složení Petr Fiala, Lucie Chmelová, Ondřej Bobek, Tereza Jaroměřská, Pavel Bobek, Michaela Bobková, si počínal zcela suveréně a celý závod nenašel přemožitele. Vyhrál všechny rozjížďky v základní části i obě finálové jízdy. Stříbro v semifinále vybojoval loňský vítěz tým POBŘEŽÍ LIHOVINY ve složení Radek Smetana, Michaela Mertlová, Tomáš Vaidiš, Eva Matoušková, Jan Škoda, Denisa Grecmanová, který porazil po základní části druhý tým MIKEŠOVI HVĚZDIČKY (Nikola Guryča, Petra Šmídová, Zosia Burska, Jakub Solík, Petr Drahorád, Antonín Kašpar), na nějž zbyly bronzové medaile.

Originální dárky – Skippy Stones. Tři kameny. Tři přání. – byly připraveny pro každý tým, který se závodu účastnil. Skippy Stones jsou tři nádherné přírodní říční oblázky, které symbolizují tři přání. Ten, kdo Skippy Stones dostane, má na ně napsat svá přání. Součástí balení je vždy nesmazatelný fix a dopis, který popisuje původ kamenů a co s nimi udělat. Více na www.skippystones.com.

Kompletní výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/181143

 

Facebook komentáře

Sdílejte články