Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůSportMotosportVáclav Milík dostává českou plochou dráhu opět na výsluní

Václav Milík dostává českou plochou dráhu opět na výsluní

Václav Milík stále dokazuje, že je ve skvělé formě a to nejen u svého polského ligového týmu Betard Sparta Wrocław, ale i na mistrovství Evropy. 5.6. se v torunské MotoAreně konal Challange do mistrovství Evropy, kde 8 nejlepších jezdců mělo jistý postup do závodů SEC (Speedway European Championship). Václav vybojoval v bitvě o postup skvělé 5. místo, když několikrát svým soupeřům ukázal záda. Závod v Toruni ovládl Rus Artem Laguta, dánský jezdec Hans Andersen a polský jezdec Tomasz Jedrzejak, který se právě s Andersenem musel o postavení na stupni vítězů rozjíždět. Na průběh závodu se můžete podívat v galerii.

20.6. se konal nejen závod kvalifikace na MS v dlouhé ploché dráze v Mariánských lázních o němž se můžete dočíst v následujícím článku, ale i závod opět v polské Toruni. Tentokrát se již jednalo o první kolo SEC. Závod jednoznačně vyhrál Nicki Pedersen, dánský jezdec, který je známý svou dravostí, druhý se umístil mladý nadějný jezdec Pawel Przedpełski a třetí na stupních vítězů byl Rus Emil Sayfutdinov. Čeští fanoušci netrpělivě sledovali výkon Václava Milíka, který bojoval až do konce a uhájil skvělé 9. místo! Další kolo evropského šampionátu se bude konat v německém Lanshutu, takže pokud si nechcete nechat ujít výkon Milíka, můžete si udělat výlet do sousedního Německa nebo alespoň sledovat 11.7. přímý přenos na Eurosportu.