Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůSportJiné sportySezóna pro klusáky končí již v listopadu

Sezóna pro klusáky končí již v listopadu

Zdeněk Škobis

Sezóna pro klusáky končí již v listopadu

Klusáci závodí letos naposledy v listopadu – dostihy  dne 2.11. 2019 a 17.11.2019

rozhodciDva listopadové víkendy nabídnou poslední letošní dostihy na zahranaričeském území, a to na Dostihovém závodišti v Praze 5 – Velké Chuchli. Prvnímu z nich hned o první sobotě 2.listopadu vévodí poslední dostih Klasické Trojkoruny – St.Leger, vytrvalostní zkouška čtyřletých klusáků, tradičně pod názvem Velká cena primátora hlavního města Prahy, vždyť právě díky finanční podpoře hlavního města je vůbec možné klusácké dostihy v Praze pořádat a dostih o Pohár Pražského zpravodaje.

Tříletí klusáci absolvují jiný významný dostih také na dlouhé distanci, a tím je Zimní cena tříletých. Pokračovat bude i seriál dostihů vyhrazených pro francouzské klusáky Trotteur Francais většinově sponzorovaný vrcholnou klusáckou autoritou LeTrot se sídlem v Paříži. Z tohoto dostihového dne vysílá reportážní pořad Česká televize.

pohar Pražského zpravodajeVelkou cenu Pražského zpravodaje vyhrál po dramatickém úvodu kůň GAMELIA DUB’S (F)  s jezdcem Zdeňkem Škobisem, gratulujeme.

Úplně posledním letošním dostihovým dnem je pak v neděli 17.listopadu tradiční Velká cena Sametové revoluce, poslední díl Zlatého okruhu hlavního města Prahy 2019 pro naše nejrychlejší koně, na programu je také poslední díl francouzského okruhu. Zajímavostí bude vytrvalostní zkouška pro dvouleté koně, kteří zatím běhali pouze krátké dostihy. Závěrečnou tečkou za letošní dostihovou sezónou bude vyhlášení a ocenění vítězů národních šampionátů.

 

Podzimní novinkou je spolupráce s Lázněmi Jupiter, které každému návštěvníkovi klusáckých dostihů věnují poukaz v hodnotě 500 Kč na lázeňské služby dle vlastního výběru. Začátek klusáckých dostihů v listopadu bude kvůli brzké tmě poměrně časný, kolem poledne, tedy cca ve 12 h (aktuální informace naleznete vždy před dostihovým dnem na www.czetra.cz). Samozřejmostí je vstup na dostihy zdarma a možnost online sázek na všechny dostihy u sázkové kanceláře Tipsport.

Návštěvníkům i účastníkům je k dispozici nově zrekonstruovaná restaurace v 1.patře tribuny.

(hp)i Jupiter, které každému návštěvníkovi klusáckých dostihů věnují poukaz v hodnotě 500 Kč na lázeňské služby dle vlastního výběru. Začátek klusáckých dostihů v listopadu bude kvůli brzké tmě poměrně časný, kolem poledne, tedy cca ve 12 h (aktuální informace naleznete vždy před dostihovým dnem na www.czetra.cz).

Návštěvníkům i účastníkům je k dispozici nově zrekonstruovaná restaurace v 1.patře tribuny. Vstup zdarma.

(hp)

Facebook komentáře

Sdílejte články